Mikrocementowe podłogi – zalety i opcje projektowania wnętrz

Mikrocement to innowacyjny materiał budowlany, zdobywający coraz większą popularność zarówno w wnętrzach domowych, jak i wnętrzach komercyjnych. Charakteryzuje się niezwykłą twardością i odpornością na wszelkiego rodzaju uszkodzenia, co sprawia, że idealnie sprawdza się jako materiał do układania podłóg, ale to nie wszystko. Wyróżniającym go walorem jest również wyjątkowa przyczepność do różnych rodzajów podłoża, dzięki czemu może być stosowany praktycznie wszędzie.

Aplikacja mikrocementu jako materiału budowlanego nie wymaga użycia fug, co pozwala na utworzenie jednolitej i gładkiej powierzchni. W rezultacie, podłogi wykonane z mikrocementu są nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale również łatwe w utrzymaniu czystości. Tego typu podłogi coraz częściej wykorzystywane są we wnętrzach o nowoczesnym, minimalistycznym charakterze.

Korzyści wynikające z zastosowania mikrocementu na podłogach

mikrocement jako materiał na podłogach to rozwiązanie, które zyskuje coraz większą popularność. Jednym z głównych atutów mikrocementu jest wytrzymałość na ścieranie i wysoką temperaturę. Ponadto, podłogi mikrocementowe charakteryzują się dużą wytrzymałością na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, a także są niewrażliwe na wilgoć, dzięki czemu świetnie sprawdzają się w łazienkach i kuchniach.

Inną korzyścią jest możliwość łatwej konserwacji i czyszczenia. Mikrocement nie wymaga użycia specjalistycznych środków do utrzymania, a jednolita powierzchnia bez fug ułatwia utrzymanie czystości. Ponadto, podłogi mikrocementowe są antyalergiczne, co czyni je idealnym rozwiązaniem dla alergików.

Możliwości aranżacyjne podłóg z mikrocementu

Płyty z mikrocementu jako materiału budowlanego dostępne są w rozmaitej palecie kolorów, co daje ogromne możliwości aranżacyjne. Bez względu na to, czy lubisz minimalistyczny styl wnętrz w odcieniach szarości, czy preferujesz ciepłą i domową atmosferę, zawsze znajdziesz odpowiedni odcień. Bezproblemowo można też łączyć różnorodne kolory i tworzyć własne, niepowtarzalne wzory.

Mikrocement pozwala także na tworzenie rozmaitych efektów wizualnych, takich jak na przykład efekt betonu architektonicznego, który doskonale wpasuje się w wnętrza w stylu industrialnym, czy gładki, lustrzany efekt, idealny do minimalistycznych przestrzeni. Wysoka plastyczność mikrocementu sprawia, że doskonale nadaje się do tworzenia podłóg 3D, które stały się popularnym trendem w ostatnich latach. Czytaj więcej