Już nie tylko 500+. Rząd znów sypnie kasą! 300 zł na ucznia

2018-05-09 12:11 Finanse i Polityka
komentarze ()
Już nie tylko 500+. Rząd znów sypnie kasą! 300 zł na ucznia

Już nie tylko 500+. Rząd znów sypnie kasą! 300 zł na ucznia

2018-05-09 12:11 Finanse i Polityka

Wiadomo już, do kogo trafi nowa wyprawka. Resort rodziny i pracy przygotował projekt rozporządzenia wprowadzającego program „Dobry start”, czyli 300 zł na ucznia. Taką pomoc dla każdego ucznia obiecał premier Mateusz Morawiecki.

 

Potwierdziły się doniesienia Faktu - rodzice, by dostać pieniądze, będą musieli złożyć wniosek w urzędzie gminy, tak jak w przypadku świadczenia wychowawczego. Wnioski od 1 lipca będzie można składać przez internet – wtedy wypłata pieniędzy powinna nastąpić przed 1 września.

 

Rodzice będą mogli składać też wnioski w formie papierowej, ale wtedy na wypłatę 300+ będą musieli czekać nawet dwa miesiące. Założenie jest takie, że pieniądze wypłacane będą na uczniów do 18. roku życia.

 

 

Jeśli pełnoletnie dziecko wciąż uczy się w technikum lub liceum, ma mieć zapewnione 300+ aż do momentu ukończenia szkoły. W przypadku niepełnosprawnych pomoc ta wypłacana będzie do 24. roku życia. Pieniądze wypłacane będą także dzieciom znajdującym się w pieczy zastępczej oraz będącym np. w rodzinnych domach dziecka. Jeśli rodzice naprzemiennie opiekują się dzieckiem, wtedy każdy z nich dostanie na nie po 150 zł.

 

300 zł wyprawki nie dostaną sześciolatki uczące się w szkole, bo w świetle prawa nie są uczniami. Nic nie dostaną także dzieci, których rodzice pracują za granicą i tam pobierają świadczenie podobne do 300+.

Szalona decyzja skarbówki. Ci pracownicy zwrócą pieniądze za 5 lat wstecz

Następne newsy »