Klienci Biedronki oszukiwani! Uważajcie na ten przekręt

2018-04-13 12:09 Kraj
komentarze ()
Klienci Biedronki oszukiwani! Uważajcie na ten przekręt

Klienci Biedronki oszukiwani! Uważajcie na ten przekręt

2018-04-13 12:09 Kraj

Przestępcy są coraz bardziej sprytni i kreatywni, dlatego korzystając z internetu należy zachować czujność, także przeglądając strony ulubionych sklepów. Teraz celem oszustów stali się klienci Biedronki, których próbują oni przyciągnąć fałszywym bonem zniżkowym na zakupy. Kliknięcie w podany link może okazać się fatalne w skutkach.

 

Zgodnie z informacją podaną przez CERT Polska, oszuści znaleźli nowy sposób na wyłudzanie danych do internetowych kont bankowych. Tym razem celują w klientów Biedronki, których usiłują zwabić rzekomymi bonami na zakupy. Każdy, kto zobaczy je w internecie powinien mieć się na baczności i nie klikać w żaden podany link.

 

 

Przestępcy chcą wyłudzić dane

 

Oszuści stworzyli fikcyjną domenę „bony-biedronka.com”. Pod tym adresem znajduje się strona internetowa przypominająca oficjalną witrynę Biedronki, na której zamieszczone są teksty wraz z bannerem. Zgodnie z treścią ogłoszenia, za pośrednictwem tej strony można nabyć bon zniżkowy na zakupy w Biedronce o wartości 50 zł. W rzeczywistości jest to zwykły przekręt – kliknięcie w banner odsyła na stronę udającą bramkę płatności Dotpay, posługującą się certyfikatem SSL wystawionym przez Let’s Encrypt.

 

Następnie bramka stworzona przez internetowych przestępców prosi o wybór swojego banku. Po tym kroku pojawia się na ekranie fałszywy formularz logowania do serwisu transakcyjnego. Jeśli odwiedzający stronę zdecyduje się na podanie w nim swoich danych, to dobrowolnie odda je w ręce oszustów, a ci z łatwością będą mogli wyprowadzić z jego konta dowolną kwotę.

Już nie tylko 500+. Rząd znów sypnie kasą! 300 zł na ucznia

Następne newsy »