Koniec mandatów za jazdę samochodem bez...

2018-04-10 12:58 Kraj
komentarze ()
Koniec mandatów za jazdę samochodem bez...

Koniec mandatów za jazdę samochodem bez...

2018-04-10 12:58 Kraj

Prawo jazdy, dowód rejestracyjny, aktualna polisa OC i nie tylko. Są to rzeczy, które musimy mieć przy sobie podczas prowadzenia auta, bo inaczej czeka nas mandat. Możliwe, że już niedługo będziemy mogli się obyć bez niektórych z nich.

 

Za brak dokumentów takich jak prawo jazdy czy dowód rejestracyjny podczas prowadzenia pojazdu w tym momencie grozi nam mandat do 250 złotych. W sytuacjach gdy się gdzieś spieszymy, lub mamy mnóstwo rzeczy na głowie łatwo jest o czymś zapomnieć, a to może nas drogo kosztować w razie kontroli.

 

„Dziennik Gazeta Prawna” informuje, że już niedługo nie będziemy musieli mieć przy sobie dowodu rejestracyjnego i polisy OC w formie papierowej. Informacje zawarte w tych dokumentach są już teraz dostępne dla policji w formie danych o aucie w Centralnej Ewidencji Pojazdów. Pytanie brzmi kiedy wejdzie to w życie?W gazecie można przeczytać, że urzędnicy z ministerstwa cyfryzacji nie podają jeszcze konkretnej daty.

 

 

– Nie wykluczone, że stanie się to jeszcze w tym roku – czytamy

 

Ułatwienie dla kierowców

 

Brak obowiązku posiadania tych dokumentów z pewnością ułatwi życie i zaoszczędzi stresu nie jednemu kierowcy na polskich drogach. Trzeba jednak pamiętać, że nie dotyczy to prawa jazdy. Za brak tego dokumentu nadal będzie obowiązywać kara.

 

Ważną rzeczą jest też to, że służby zagraniczne nie będą miały dostępu do z Centralnej Ewidencji Pojazdów. Więc wybierając się w podróż poza granice naszego kraju nadal będziemy musieli pamiętać o komplecie dokumentów do naszego pojazdu. W ten sposób zaoszczędzimy sobie dodatkowych wydatków na wakacjach.

Już nie tylko 500+. Rząd znów sypnie kasą! 300 zł na ucznia

Następne newsy »