Szokujące nagranie! Obok Franciszka pojawił się DUCH Jana Pawła II

2018-04-09 12:15 Świat
komentarze ()
Szokujące nagranie! Obok Franciszka pojawił się DUCH Jana Pawła II

Szokujące nagranie! Obok Franciszka pojawił się DUCH Jana Pawła II

2018-04-09 12:15 Świat

Jan Paweł II jest dziś uważany za jednego z najbardziej wpływowych papieży w historii chrześcijaństwa. Karol Wojtyła legendą został już za swojego życia, kiedy ściągał na otwarte audiencje podczas pielgrzymek miliony wiernych. Teraz powrócił pod postacią ducha, by towarzyszyć Franciszkowie w jednej z jego podróży.

 

Pontyfikat papieża-Polaka pełen był wielkich wydarzeń. Wojtyła utrzymywał doskonały kontakt z wiernymi z całego świata, a jego rola w utrzymaniu wysokiego morale narodu polskiego podczas walki o obalenie komunizmu została wielokrotnie doceniona i opisana.

 

Pielgrzymi polskiego Ojca Świętego do krajów Ameryki Łacińskiej osiągały rekordowe frekwencje. Rio de Janeiro czy miasto Meksyk były świadkami milionów zalewających ulice, po to, by zobaczyć Jana Pawła II i uczestniczyć w prowadzonych przez niego mszach.

 

Warto wspomnieć również, że Ameryka Łacińska jest również miejscem największego sukcesu dyplomatycznego Polaka. Tam właśnie z własnej inicjatywy zażegał niemal nieuniknioną wojnę pomiędzy Argentyną i Chile o kontrolę nad trzema małymi wyspami w pobliżu Ziemi Ognistej.

 

Jan Paweł II towarzyszył Franciszkowi!

 

 

Gdy w 2016 roku Franciszek odwiedził Meksyk, świat obiegło szokujące nagranie z jego przejazdu w Papa Mobile. Kamery ukazały ciekawe ujęcie, które racjonalnie trudno wytłumaczyć.

 

Za Franciszkiem wydaje się zasiadać postać przypominająca jednego z jego poprzedników. Dyskusja, czy Jan Paweł II zmaterializował się podczas papieskiej pielgrzymki do Meksyku jednego ze swoich następców, pozostaje otwarta.

 

Patrząc na nagranie naprawdę trudno nie zauważyć tajemniczej postaci, która na zmianę raz jest widoczna, by następnie zniknąć. Wielu katolików oczywiście wierzy, iż Jan Paweł II faktycznie sprawuje opiekę nad Argentyńczykiem.

 

Wideo można obejrzeć - TUTAJ

Już nie tylko 500+. Rząd znów sypnie kasą! 300 zł na ucznia

Następne newsy »