Chciał zamordować JPII, nie uwierzycie kim chce teraz zostać

2018-04-03 13:13 Świat
komentarze ()
Chciał zamordować JPII, nie uwierzycie kim chce teraz zostać

Chciał zamordować JPII, nie uwierzycie kim chce teraz zostać

2018-04-03 13:13 Świat

Usiłował zabić Jana Pawła II, teraz chce być księdzem. Ali Agca zszokował wszystkich. Wyznanie zamachowca zadziwia.

 

Okazuje się, że papież Polak, który odwiedził Turka w więzieniu, nawrócił mężczyznę. Zamachowiec bezwzględnie wymierzył z broni w Jana Pawła II i dwukrotnie pociągnął za spust. Papież ledwo uszedł z życiem.

 

Ali Agca nawrócił się

 

Mimo to, Jan Paweł II wybaczył zamachowcowi. Wiele wskazuje na to, że łaskawość z jaką papież potraktował człowieka, który chciał go zabić, odmieniła Alego Agcę na zawsze.

 

– Modlę się za brata, który zadał mi cios, i szczerze mu przebaczam – powiedział papież niedługo po zamachu.

 

 

Teraz mężczyzn wiedzie spokojne życie. Chwali się jednak, że bardzo dobrze zna Biblię. W związku z czym chce zostać księdzem.

 

Zamachowiec zna Pismo Święte

 

– W Turcji po wyjściu z więzienia, żyję jak emeryt i tracę czas. Znam święte księgi lepiej niż wielu innych. Jeśli papież mnie przyjmie, zostanę księdzem i będę odprawiał msze. Przyjmij mnie w Watykanie, a ja zostanę księdzem – zwrócił się z prośbą do papieża Franciszka Ali Agca.

 

Zamachowiec na życie papieża Polaka marzy również o pielgrzymce do Fatimy, na którą chętnie udałby się z papieżem Franciszkiem. Tam znajduje się bowiem figura Matki Boskiej Fatimskiej w koronie której zamieszczono jeden z naboi, który ranił Jana Pawła II.

Już nie tylko 500+. Rząd znów sypnie kasą! 300 zł na ucznia

Następne newsy »