Oto zarobki kasjerów w sieci LIDL. Złapiecie się za głowę

2018-02-20 20:00 Finanse i Polityka
komentarze ()
Oto zarobki kasjerów w sieci LIDL. Złapiecie się za głowę

Oto zarobki kasjerów w sieci LIDL. Złapiecie się za głowę

2018-02-20 20:00 Finanse i Polityka

Ta informacja zaskoczy wszystkich Polaków. Zarobki kasjerów sieci Lidl są naprawdę szokujące. Takich kwot nikt się nie spodziewał. A jednak są prawdziwe, a jeszcze do tego w najbliższym czasie mają znacząco się zmienić.

 

W Polsce panuje przekonanie, że nie ma bardziej uwłaczającej pracy, niż praca kasjerki. Swego czasu media informowały nawet o konieczności używania przez kobiety pracujące w sklepach na kasach pieluch, ponieważ nie miały możliwości skorzystania z toalety przez wiele godzin pracy.

 

Teraz jednak wiele się zmieniło. Chociaż praca kasjerów w sklepach nadal jest bardzo ciężka i często są oni obiektem agresji klientów, to jednak płaca okazuje się… zaskakująco godna.

 

Zarobki kasjerów Lidla zaskakują

 

Od marca, wg portalu money.pl, osoby zatrudnione na linii kas w sieci Lidl mogą na sam początek spodziewać się pensji wynoszącej od 2800 do nawet 3550 zł brutto. Oznacza to pensję „na rękę” od 2 do 2,5 tys. zł.

 

 

Wraz ze zdobywaniem doświadczenia pensje naturalnie rosną do tego stopnia, że zarobki kasjerów Lidla, mających 2 lata stażu, może wynieść nawet 4050 zł brutto, czyli „na rękę” prawie 3 tys. zł. Oznacza to poważne zbliżenie do średniej krajowej.

 

Należy jednak podkreślić, że średnia krajowa jest kwotą znacznie zawyżoną. Wbrew pozorom najczęstsza płaca w Polsce jest znacznie niższa. W ubiegłym roku dominująca pensja wynosiła zaledwie nieco ponad 1500 zł.

 

Lidl walczy o pracownika?

 

Należy podkreślić, że poważna zmiana płac w Lidlu trwa od pewnego czasu, zaś podane wyżej kwoty wiążą się z systemową podwyżką pensji w niemieckiej sieci. Od nowego roku większość pensji wzrasta. Podwyżki są o średnio 9%.

 

Wiele zatem wskazuje, że sieć dyskontów mocno walczy o pracowników. Pytanie brzmi jednak, czy prócz niezłych pensji jest im w stanie zaoferować także rozwój zawodowy oraz godną pracę. Dla wielu osób system zmianowy pracy w dyskontach wciąż jest uciążliwy, kasjerki zaś często czują się wyzyskiwane.

Już nie tylko 500+. Rząd znów sypnie kasą! 300 zł na ucznia

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Już nie tylko 500+. Rząd znów sypnie kasą! 300 zł na ucznia
Następne newsy »