Zostało jej kilka dni życia. Jest gotowa umrzeć, nie chce już czuć bólu

2018-02-07 18:23 Świat
komentarze ()
Zostało jej kilka dni życia. Jest gotowa umrzeć, nie chce już czuć bólu

Zostało jej kilka dni życia. Jest gotowa umrzeć, nie chce już czuć bólu

2018-02-07 18:23 Świat

Amy Redhead mieszka w Bromsgrove. Jeszcze nie tak dawno temu wiodła zupełnie normalnie życie. Wszystko zmieniło się w październiku ubiegłego roku. Brytyjka uskarżała się na silny ból brzucha. Lekarze przekazali jej druzgocącą wiadomość. Zdiagnozowali u niej raka jelita grubego. W ostatnim czasie stan 28-latki gwałtownie się pogorszył. Według specjalistów zostało jej kilka dni życia.

 

– Jeszcze przed diagnozą Amy była w świetnej formie. Chodziła na siłownię – wspomniała Emily, młodsza siostra Brytyjki. Pewnego dnia 28-latka źle się poczuła. Uskarżała się na silny ból brzucha.

 

– Początkowo lekarze sądzili, że to nic poważnego. Straciła na wadze. Dopiero, gdy poczuła grudkę w żołądku, skierowano ją na badania. Byliśmy zdruzgotani, gdy dowiedzieliśmy się, że to rak jelita grubego i nie ma na niego lekarstwa – opowiadała Emily.

 

Początkowo Amy Redhead dawano pół roku życia. Kobieta zrezygnowała jednak z chemioterapii. Postanowiła, że chce cieszyć się każdą chwilą, która jej pozostała.

 

– Stwierdziła, że woli mieć mniej czasu, ale lepiej się czuć – wyjaśniła siostra Brytyjki. W ostatnim czasie stan Amy gwałtownie się pogorszył. Zdaniem lekarzy, pacjentce zostało kilka dni życia. Pod koniec stycznia 28-latka opublikowała na Facebooku swoje zdjęcie z hospicjum.

 

 

– Dziękuję wspaniałej Lisie za poświęcenie mi czasu i przyjazd do szpitala, by zrobić mi paznokcie. Wszystko mnie bolało i z trudem oddychałam, ale jej wizyta mnie uspokoiła. Poczułam się zrelaksowana – napisała.

 

– Amy podzieliła się swoją historią w mediach społecznościowych. Obecnie nie jest na siłach, by rozmawiać, dlatego zabrałam głos w jej imieniu. Podzieliliśmy się jej fotografiami z hospicjum, by pokazać innym, co rak robi z człowiekiem – tłumaczyła Emily.

 

– Jesteśmy z niej dumni, z walki, którą toczyła przez kilka ostatnich miesięcy. Była tak odważna. Wspomniała, że jest gotowa, by umrzeć. Nie chce już czuć bólu – dodała. 

 

Amy Redhead zaplanowała swój pogrzeb. Stworzyła też pudełko wspomnień dla swojej siostry. Znalazł się w nim pukiel jej włosów, oraz pierścionki.

 

Już nie tylko 500+. Rząd znów sypnie kasą! 300 zł na ucznia

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Już nie tylko 500+. Rząd znów sypnie kasą! 300 zł na ucznia
Następne newsy »