Chory nastolatek brutalnie pobity w szkole. Matka pokazuje zdjęcia

2018-02-04 14:55 Świat
komentarze ()
Chory nastolatek brutalnie pobity w szkole. Matka pokazuje zdjęcia

Chory nastolatek brutalnie pobity w szkole. Matka pokazuje zdjęcia

2018-02-04 14:55 Świat

Valerie Lozano rozpętała w sieci burzę. Kobieta opublikowała zdjęcia syna, który - jak twierdzi - został brutalnie pobity przez kolegę ze szkoły. Na wstrząsających fotografiach widać 15-letniego Michaela, siedzącego na poplamionej krwią podłodze. Matka chłopca jest zła na pracowników placówki, że nie ochronili jej dziecka.

 

Rodzina pochodzi z San Antonio w Teksasie. Michael Lozano uczęszcza do szkoły Resnik Middle School. Z relacji jego matki wynika, że 15-latek cierpi na depresję i stany lękowe, zdiagnozowano u niego również ADHD.

 

Kilka dni temu kobieta opublikowała na Facebooku wstrząsające zdjęcia. Widać na nich jej syna, który siedzi na poplamionej krwią podłodze. Amerykanka napisała, że chłopak został brutalnie pobity przez innego ucznia. Valerie Lozano twierdzi, że władze szkoły mogły ochronić jej syna, ale tego nie zrobiły.

 

– Syn zgłosił nauczycielowi wf-u, że inny chłopak chce się z nim bić. Trener powiedział mu, by się nie martwił. Następnego dnia ja i mój syn spotkaliśmy się z dyrektorem i nauczycielem. Trener uspokajał, że w razie potrzeby będzie w pobliżu. Nie zjawił się jednak, gdy doszło do bójki – tłumaczyła.

 

Kobieta wywołała w sieci burzę. Zdjęcia pobitego chłopca udostępniło ponad 260 tysięcy internautów.

 

 

– Chciałem zemdleć, płakać. Byłem przerażony. Bałem się o swoje życie – powiedział Michael Lozano.

 

– Gdy uczeń błaga o pomoc, to obowiązkiem nauczyciela jest rzucić wszystko i mu pomóc – tłumaczyła matka 15-latka.

 

– Nauczyciel powinien był zaprowadzić mojego syna do samochodu lub biura – dodała Valerie Lozano.

 

Pojawiły się jednak doniesienia, że to chłopak sprowokował walkę. Głos w sprawie zabrały władze szkoły. – W czwartek, 25 stycznia około godziny 15 doszło do bójki, w którą zaangażowało się dwóch uczniów. Natychmiast interweniowała policja – oświadczyły.

 

– Wyjaśniamy sprawę. Bezpieczeństwo uczniów jest dla nas najważniejsze, dlatego przyglądamy się każdemu zgłoszeniu dotyczącego nękania i przemocy, które do nas wpłynie – dodały.

 

Już nie tylko 500+. Rząd znów sypnie kasą! 300 zł na ucznia

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Już nie tylko 500+. Rząd znów sypnie kasą! 300 zł na ucznia
Następne newsy »