Bestialski atak na Polaków w Izraelu!

2018-02-03 17:18 Świat
komentarze ()
Bestialski atak na Polaków w Izraelu!

Bestialski atak na Polaków w Izraelu!

2018-02-03 17:18 Świat

Miał miejsce bestialski atak na Polaków w Izraelu. Mówi się, że jest on pokłosiem narastającego między Polską a Izraelem konfliktu i jedynie zwiastują kolejne ataki. 

 

Grupa polskich turystów została zaatakowana na plaży w Ejlacie. Do zdarzenia doszło co prawda w niedzielę, ale sprawa została nagłośniona dopiero teraz. Trudno uwierzyć, że naprawdę miał miejsce tak bestialski czyn.

 

Atak na Polaków w Izraelu

 

Zdarzenie miało miejsce popołudniu, w okolicach godziny 14. Plażą w Ejlacie przechadzali się polscy turyści. W pewnym momencie do Polaków podszedł nie znany im Izraelczyk.

 

Jak relacjonowali, początkowo intencje napastnika wydawały się być dobre. Nic nie wskazywało na to, aby miał ich zaatakować. Powodem tego początkowo łagodnego podejścia miał być fakt, iż Izraelczyk nie wiedział skąd pochodzą mężczyźni.

 

Polacy twierdzą, że napastnik sprawiał wrażenie, jakby próbował zaoferować im wycieczkę po okolicy z przewodnikiem. Kiedy zorientował się, skąd pochodzą turyści, wpadł w furię.

 

Polacy zostali obrzuceni przez niego kamieniami. Według ich relacji, Izraelczyk wykrzykiwał w ich kierunku ksenofobiczne i niecenzuralne hasła.

 

 

– Jebać was Polacy, jebać waszego prezydenta – krzyczeć miał Izraelczyk, co dowodzić ma ksenofobicznego charakteru ataku.

 

Brak reakcji tłumu

 

Według poszkodowanych, miejsce w którym doszło do ukamienowania, było tłoczne. Nikt jednak nie zareagował na wydarzenie. Sami Polacy również nie wezwali policji.

 

To nie jedyny tego typu przypadek w ostatnim czasie. Z relacji turystów wynika, że nastroje antypolskie w Izraelu przybierają na sile.

 

 – Od paru dni obserwujemy rosnącą niechęć do osób pochodzenia polskiego — napisała turystka, która o całym zdarzeniu poinformowała portal polsatnews.pl.

 

Według relacji kobiety do podobnego zdarzenia doszło jakiś czas temu w Hajfie. Jej koleżanka miała zostać zaczepiona przez jednego z pasażerów autobusu, którym podróżowała do Jerozolimy. Mężczyzna, według relacji turystki, dopytywał ją o stanowisko w sprawie nowelizacji ustawy o IPN.

 

Można zakładać, że kryzys dyplomatyczny między Polską a Izraelem przeniesie się również na zwykłych obywateli.

Już nie tylko 500+. Rząd znów sypnie kasą! 300 zł na ucznia

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Już nie tylko 500+. Rząd znów sypnie kasą! 300 zł na ucznia
Następne newsy »