W tym mieście szczury włażą do mieszkań!

2018-01-30 11:26 Kraj
komentarze ()
W tym mieście szczury włażą do mieszkań!

W tym mieście szczury włażą do mieszkań!

2018-01-30 11:26 Kraj

Mieszkańcy Trójmiasta zmagają się z plagą szczurów, które wchodzą do mieszkań przez ubikacje. Powodem rozprzestrzeniania się szczurów jest spadająca liczba kotów. - Koty są dokarmiane suchą i mokrą karmą, i rzeczywiście ich naturalny instynkt łowcy zanika - wyjaśnia Daniela Górak z Ogólnopolskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami ANIMALS.

 

Mirosław Romański, który zajmuje się deratyzacją, przyznaje że takiej plagi szczurów jeszcze w Trójmieście nie było. - Zasiedliły ją tak niesamowicie, że się tam nie mieszczą i wychodzą ludziom do mieszkań przez ubikacje - mówi Romański. Jak dodaje „zaszczurzona jest zwłaszcza kanalizacja.”

 

Powodem pojawienia się coraz większej liczby szczurów jest brak kotów, a zwłaszcza tych dzikich.

 

 

- Koty wyłapywane z bloków i kamienic, są sterylizowane co znacznie ogranicza rozrost ich populacji - tłumaczy Romański.

 

- Koty są dokarmiane suchą i mokrą karmą, i rzeczywiście ich naturalny instynkt łowcy zanika - wyjaśnia Daniela Górak z Ogólnopolskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami ANIMALS.

 

Jak podaje portal trójmiasto.pl sprawy nie należy bagatelizować tym bardziej, że informują o tym ludzie, którzy żyją z walki ze szczurami. Gryzonie często są sprawcami wielu zagrożeń i szkód. Jak wiadomo, są to też nosiciele szeregu chorób zakaźnych (to m.in. leptospiroza, listerioza, włośnica, salmonella) oraz przenoszą roztocza, pchły i wszy.

Już nie tylko 500+. Rząd znów sypnie kasą! 300 zł na ucznia

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Już nie tylko 500+. Rząd znów sypnie kasą! 300 zł na ucznia
Następne newsy »