To KONIEC Dudy! Kaczyński znalazł już jego następcę

2018-01-18 12:22 Finanse i Polityka
komentarze ()
To KONIEC Dudy! Kaczyński znalazł już jego następcę

To KONIEC Dudy! Kaczyński znalazł już jego następcę

2018-01-18 12:22 Finanse i Polityka

To bardzo zła wiadomość dla prezydenta Andrzeja Dudy. Jak się okazuje, lider obozu władzy przygotował plan, wedle którego obecna głowa państwa straci stanowisko w następnych wyborach, a jego miejsce zajmie „bardziej zaufany człowiek”.

 

Okazuje się, że manewr z niedawną rekonstrukcją rządu miał na celu totalne zmarginalizowanie prezydenta Dudy. Tak przynajmniej twierdzi były szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych za rządów PO – Radosław Sikorski, który jak wiadomo – był niegdyś jednym z najbliższych współpracowników Jarosława Kaczyńskiego.

 

Zamiast Dudy prezydentem będzie…

 

Jak przekonuje polityk, Jarosław Kaczyński chce potężnie wywindować jednego ze swoich polityków, aby ten przebił popularnością Dudę i był naturalnym kandydatem PiS na prezydenta w najbliższych wyborach. Wszystko również wskazuje na to, że prezes PiS wdrożył już swój plan w życie.

 

– Zrzucił najbardziej niepopularnych polityków, a kosztem politycznym tej operacji obciążył wewnątrz obozu PiS prezydenta. To potwierdza moją hipotezę, że kandydatem PiS na prezydenta będzie Mateusz Morawiecki, bo Duda w elektoracie skrajnie prawicowym został bardzo poważnie obciążony – przekonuje Sikorski.

 

 

Applebaum o łamaniu standardów demokratycznych przez PiS

 

Żona byłego szefa MSZ, twierdzi jednak, że społeczeństwo nie da się zrobić w balona i manewr ze zrobieniem z Morawieckiego premiera nie przyniesie pożądanych rezultatów. Ocenia politykę Prawa i Sprawiedliwości poprzez pryzmat tego, jak widzą ją kraje zachodnie. A te zdaniem Applebaum dostrzegają w rządach PiS-u pozbawianie niezależności mediów i sądów oraz łamanie praworządności.

 

Małżonka Sikorskiego tęskni za Polską sprzed ćwierćwiecza, zdaniem dziennikarki charakteryzowała się ona wtedy wolnością otwartością oraz solidarnością. Applebaum twierdzi, że ciężko jej się mieszka obecnie w Polsce.

 

Dziennikarka przyznała, że jako profesor jednej z londyńskich uczelni informuje na zachodzie o tym, jakie są przyczyny zstępowania Polski z demokratycznej drogi. Twierdzi, że obecna Polska jest autorytarna i przyrównuje ją do Rosji. W odpowiedzi, Telewizja Publiczna przedstawia Applebaum jako osobę, które oczernia Polskę zagranicą.

Już nie tylko 500+. Rząd znów sypnie kasą! 300 zł na ucznia

Następne newsy »