Pożegnajcie się ze złotówkami! Będzie ZUPEŁNIE NOWA waluta

2018-01-17 13:08 Finanse i Polityka
komentarze ()
Pożegnajcie się ze złotówkami! Będzie ZUPEŁNIE NOWA waluta

Pożegnajcie się ze złotówkami! Będzie ZUPEŁNIE NOWA waluta

2018-01-17 13:08 Finanse i Polityka

Wszystko wskazuje na to, że Polska będzie mieć niebawem nową walutę. Trwają pracę nad nowym rewolucyjnym  środkiem płatniczym. 

 

Jak informuje Puls Biznesu, działający pod patronatem Ministerstwa Cyfryzacji Polski Akcelerator Technologii Blockchaine (BATB) pracuje nad iście rewolucyjnym projektem. Zespół ekspertów z zakresu prawa, finansów i informatyki stworzył projekt narodowej kryptowaluty – Digital PLN (dPLN).

 

– Stworzyliśmy kryptograficzną walutę, którą pozbawiliśmy cech spekulacyjnych. Chcemy dać naszej gospodarce niepodrabialny pieniądz, który nie wymaga drogiej infrastruktury, a przy okazji jego transfer jest ultraszybki – mówi Krzysztof Piech, prezes Polskiego Akceleratora Technologii Blockchaine oraz inicjator projektu dPLN.

 

 

Wedle autora tego pomysłu, żeby pozbawić tak zdecentralizowaną walutę ryzyka kursowego, jak to ma w przypadku chociażby bitcoina wystarczy powiązać jej kurs na sztywno ze złotym.

 

Oznacza to tyle, że 10 zł będziemy mogli wymienić na 10 jednostek dPLN bądź na odwrót. Czy pomysł wejdzie w życie, zadecyduje rząd. Obecnie prace toczą się pod okiem prawników,  by projekt był zgodny zarówno z prawem krajowym jak i unijnym.

 

Koniec złotego

 

To jednak nie wszystko. Polska kryptowaluta miałaby w przyszłości zastąpić złotego, kiedy już klasyczne pieniądze zaczną odchodzić do lamusa. Stanie się to szybciej niż się spodziewamy. Według niektórych ekspertów – nawet za mniej niż 10 lat. Polacy mogą już więc zacząć żegnać się ze złotówkami. Nadchodzi nowa era!

Już nie tylko 500+. Rząd znów sypnie kasą! 300 zł na ucznia

Następne newsy »