Zakaz handlu w niedziele jest NIEWAŻNY!

2018-01-13 16:41 Kraj
komentarze ()
Zakaz handlu w niedziele jest NIEWAŻNY!

Zakaz handlu w niedziele jest NIEWAŻNY!

2018-01-13 16:41 Kraj

Za chwilę może się okazać, że zakaz handlu w niedziele jest nieważny. Co za bubel, najnowsze informacje ukazują, że śmiało można wysnuć taką teorię. A zarządzenie miało wejść w życie już w marcu.

 

Rządowi udało się wywalczyć zakaz handlu w niedziele. Jeśli wszystko poszłoby zgodnie z planem, to już w marcu nie zrobimy zakupów ostatniego dnia tygodnia. Tymczasem pojawiły się nowe problemy stawiające zakaz pod znakiem zapytania.

 

Zakaz handlu w niedziele jest nieważny

 

Jeśli faktycznie zakaz ten by obowiązywał, oznaczałoby to więcej pracy i kontroli dla Inspektorów Państwowej Inspekcji Pracy. Okazuje się, że rząd chyba jednak o tym zapomniał. Państwowa Inspekcja Pracy nie otrzymała dodatkowych środków, mało tego, inspektorów już od dawna jest zbyt mało.

 

W konsekwencji może się okazać, że po prostu nie będzie miał kto sprawdzać, czy zakaz ten nie jest łamany.

 

 

– Jeśli chodzi o rok 2018, to nie mamy pieniędzy na nowe etaty inspektorskie, gdyż decyzją parlamentu zmniejszono budżet na wynagrodzenia zaplanowany przez urząd na bieżący rok. Tymczasem, jeśli mamy wykonywać kontrole zakazu pracy w niedziele istnieje potrzeba zwiększenia środków finansowych po to, by wzmocnić etatowo okręgowe inspektoraty pracy o nowych inspektorów pracy – potwierdziła informacje rzeczniczka Państwowej Inspekcji Pracy

 

– Rząd dokłada nam zadań, jakby wieszał kolejne bombki na choince. Zapowiadają, że na pewno nie będą pracować 7 dni w tygodniu a niedzielne kontrole będą oznaczać mniej kontroli w tygodniu – przyznają inspektorzy

 

Tymczasem Inspekcja już zaplanowała mniej kontroli niż w roku poprzednim.

Już nie tylko 500+. Rząd znów sypnie kasą! 300 zł na ucznia

Następne newsy »