Myśleli, że 11-latka jest w ciąży. Prawda okazała się inna

2018-01-12 18:44 Świat
komentarze ()
Myśleli, że 11-latka jest w ciąży. Prawda okazała się inna

Myśleli, że 11-latka jest w ciąży. Prawda okazała się inna

2018-01-12 18:44 Świat

11-letnia Cherish-Rose Lavelle z Australii szybko zaczęła się zmieniać. Jej policzki stawały się zapadnięte, ręce cienkie, a brzuch dziecka się powiększał. Początkowo matka 11-latki była przekonana w tym, że jej córka cierpi na zaburzenie odżywiania. Lekarze natomiast myśleli, że dziewczynka zaszła w ciążę. Prawda okazała się inna.

 

11-latka skarżyła się na bóle brzucha, dziecko straciło apetyt i zrobiło się apatyczne. Jak się okazało później, przyczyną takiego stanu był olbrzymi guz, który lekarze odkryli w brzuchu dziewczynki. Początkowo medycy myśleli, że Lavelle jest w ciąży, ale wszelkie wątpliwości zostały rozwiane po przeprowadzeniu specjalistycznych badań. To był nowotwór zarodkowy, który u chorych rozwija się w jajnikach i wynika z nieprawidłowego rozmnażania się komórek płciowych.

 

Guz w brzuchu dziecka był tak duży, że lekarze nie mogli przeprowadzić operacji od razu. Najpierw Cherish-Rose  powinna przejść chemioterapię, która pozwoli zmniejszyć guz.

 

 

- Cały czas słyszymy o rodzinach, które przechodzą przez podobne rzeczy, jednak nigdy nie bierzesz pod uwagę tego, że taka tragedia może przytrafić się właśnie tobie - mówi matka dziewczynki.

 

- Córka nagle straciła 14-15 kilogramów i zaczęłam zmuszać ją do jedzenia. Byłam przerażona. Potem zaczęła odczuwać ból w okolicach brzucha i pleców, byłam zupełnie bezradna - powiedziała pani Lavelle  w rozmowie z Daily Mail.

 

Pomimo poważnego stanu dziewczynki lekarze dodają otuchy jej matce. Jak na razie organizm dziecka dobrze reaguje na leczenie i prawdopodobnie na 11-letnią Cherish-Rose czeka długie i szczęśliwe życie. - Usłyszałam, że choroba jest uleczalna, to sprawiło mi ogromną ulgę. Teraz moje życie jest inne, nic się nie liczy oprócz tego - powiedziała matka dziecka.

Już nie tylko 500+. Rząd znów sypnie kasą! 300 zł na ucznia

Następne newsy »