PO chce zaostrzenia ustawy aborcyjnej

2018-01-11 19:39 Finanse i Polityka
komentarze ()
PO chce zaostrzenia ustawy aborcyjnej

PO chce zaostrzenia ustawy aborcyjnej

2018-01-11 19:39 Finanse i Polityka

Właśnie rozgrywa się potężny skandal w sprawie projektu ustawy o liberalizacji aborcji. Tymczasem okazuje się, że liberalna PO chce zaostrzenia ustawy aborcyjnej.

 

Wyborcy Platformy są wściekli na swoich polityków, którzy głosowali wczoraj nad wszczęciem Sejmowych prac nad projektem ustawy pod nazwą „Ratujmy Kobiety”.

 

Bojkot głosowania nad przyjęciem liberalizacji aborcji

 

Część posłów PO i Nowoczesnej zbojkotowała wczorajsze głosowanie. Ostatecznie projekt łagodzący prawo o aborcji został odrzucony przez to, że zabrakło zaledwie dziewięciu głosów.

 

Wielu posłów w tych obu ugrupowań powstrzymało się od głosu, choć kilkanaście minut wcześniej, gdy przegłosowywano inną ważną kwestię, wyrazili swoją opinię. Także wiele osób w ogóle nie pojawiło się na spotkaniu Sejmu.

 

Szokiem było, kiedy trzech z posłów liberalnej Platformy, która szczyci się tym, że jej misją jest walka o praw kobiet, wyraziło swój przeciw wobec łagodnej wersji ustawy.

 

 

PO chce ZAOSTRZENIA ustawy aborcyjnej

 

W wyniku wczorajszego posiedzenia projekt „Ratujmy Kobiety” został odrzucony, a Sejm będzie zajmował się teraz ustawą, której celem jest zaostrzenie przepisów dotyczących aborcji.

 

Tymczasem okazuje się, że niektórzy celowo zbojkotowali to głosowanie, bo są za przyjęciem zaostrzonej ustawy aborcyjnej.

 

– Projekt 1 proponuje aborcję jako środek antykoncepcyjny co jest dla mnie nie do przyjęcia. Niechcianym ciążom trzeba zapobiegać przede wszystkim przez edukację oraz szeroką dostępność środków antykoncepcyjnych i ellaOne napisała na swoim profilu na Facebooku posłanka PO Alicja Chybicka.

 

Chybicka napisała również, że w jej mniemaniu drugi projekt, zaostrzający przepisy, jest dużo bardziej racjonalny, choć wymaga lekkiej modyfikacji. Kobieta chce, by rodziły się dzieci z zespołem downa, bo wcale nie są tak uszkodzone.

 

– Projekt 2 na równi traktuje dzieci uszkodzone lekko jak i letalnie. Zgadzam się z tym, że należy chronićżycie dzieci lekko uszkodzonych (np. Z zespołem Downa), ale uważam, że nie wolno pozwolić na cierpienie dzieci letalnie uszkodzonych i ich matek napisała posłanka PO.

Już nie tylko 500+. Rząd znów sypnie kasą! 300 zł na ucznia

Następne newsy »