Czekali na to 8 lat! SZOKUJĄCY raport komisji smoleńskiej

2018-01-10 18:58 Finanse i Polityka
komentarze ()
Czekali na to 8 lat! SZOKUJĄCY raport komisji smoleńskiej

Czekali na to 8 lat! SZOKUJĄCY raport komisji smoleńskiej

2018-01-10 18:58 Finanse i Polityka

Podkomisja smoleńska wydała szokujący komunikat. Okazuje się, że po oględzinach wraku prezydenckiego tupolewa, niezależny ekspert doszedł do piorunujących wniosków. Jak się okazuje, w Smoleńsku faktycznie wszystko mogło wyglądać inaczej, niż dotąd twierdziliśmy. Nawet PiS nie może uwierzyć w to, o czym mówi raport komisji smoleńskiej.

 

Marta Palonek, rzeczniczka Podkomisji do Ponownego Zbadania Katastrofy Lotniczej, poinformowała, że międzynarodowy ekspert z dziedziny badania wypadków lotniczych, Frank Taylor, zapoznał się z materiałami zebranymi przez komisję. Wnioski, jakie wyciągnął Taylor na podstawie oględzin, są porażające.

 

Nawet PiS nie wierzy w raport komisji smoleńskiej

 

Zgodnie z werdyktem niezależnego eksperta doszło do wybuchu na pokładzie prezydenckiego Tu-154M. Jak stwierdził ekspert, źródeł wybuchu było kilka: „w skrzydle, slocie, a także w centropłacie”.

 

Potwierdzić to miała „analiza mechanizmu uderzenia drzwi w ziemię”. Co więcej, Taylor dodał, że zderzenie z brzozą nie miało żadnego wpływu na zniszczenie skrzydła. Opinia eksperta zszokowała nawet członków PiS.

 

 

Niektórzy z członków partii mówili już o wybuchu, ale nikt nie spodziewał się, że dojść miało do kilku eksplozji jednocześnie. Nie zmienia to faktu, że na taki właśnie raport komisji smoleńskiej członkowie PiS czekali 8 lat.

 

Poniżej pełna treść komunikatu wystosowanego przez rzeczniczkę podkomisji smoleńskiej.

 

„Podkomisja do Ponownego Zbadania Katastrofy Lotniczej informuje: W dniu 10 stycznia 2018 roku podczas posiedzenia plenarnego Podkomisji do Ponownego Zbadania Katastrofy Lotniczej Frank Taylor, międzynarodowy ekspert z dziedziny badania wypadków lotniczych, po zapoznaniu się z materiałem dowodowym Podkomisji stwierdził:

 

1. Lewe skrzydło samolotu TU 154 M zostało zniszczone w wyniku eksplozji wewnętrznej.
2. Istniało kilka źródeł eksplozji: w skrzydle, slocie, a także w centropłacie, potwierdzone przez analizę mechanizmu uderzenia drzwi w ziemię.
3. Brzoza nie miała wpływu na pierwotne zniszczenie skrzydła.

 

Wnioski te zostały przyjęte przez członków Podkomisji i stanowią jedną z kluczowych konkluzji raportu technicznego”.

Już nie tylko 500+. Rząd znów sypnie kasą! 300 zł na ucznia

Następne newsy »