Odtajniono dokumenty o śmierci papieża. Jan Paweł II popełnił...

2018-01-08 15:06 Świat
komentarze ()
Odtajniono dokumenty o śmierci papieża. Jan Paweł II popełnił...

Odtajniono dokumenty o śmierci papieża. Jan Paweł II popełnił...

2018-01-08 15:06 Świat

Jan Paweł II to postać ważna dla katolików na całym świecie, ale szczególnie dla Polaków. Nie jest przesadą stwierdzić, że to prawdopodobnie nasz najważniejszy rodak od śmierci Józefa Piłsudskiego. Nic więc dziwnego, że wielu osobom trudno zaakceptować szokujące odkrycie dotyczące jego śmierci.

 

Jan Paweł II i jego eutanazja

 

Lekarz anestezjolog Lina Pavanelli opublikowała dokumenty o śmierci Jana Pawła II z których wynika, że papież został poddany eutanazji.

 

– Lekarze skrócili życie pacjenta, za późno zakładając mu sondę pokarmową. Powinni zostać zadenuncjowani. W takich warunkach dla etyki katolickiej jest to eutanazja – pisze doktor Pavanelli.

 

 

– Tylko jego decyzja o odrzuceniu leczenia może tłumaczyć postępowanie ekipy medycznej – zaznacza.

 

Zdaniem Liny Pavanelli odżywianie Jana Pawła II poprzez sondę pokarmową należało rozpocząć znacznie wcześniej, a nie na trzy dni przed jego śmiercią. Według niej stan pacjenta wskazywał, że taka forma sztucznego odżywiania była konieczna z powodu jego skrajnego osłabienia i niedożywienia w ostatnich tygodniach życia.

 

Ojciec Święty zmarł 2 kwietnia 2005 r., kilka tygodni przed 85. rocznicą urodzin. Cierpiał na chorobę Parkinsona. Od lutego 2005 r. dwukrotnie przebywał w szpitalu, gdzie m.in. został poddany tracheotomii, aby mógł oddychać.

Już nie tylko 500+. Rząd znów sypnie kasą! 300 zł na ucznia

Następne newsy »