Przełom! Rząd PiS POMOŻE imigrantom z Afryki

2018-01-04 12:19 Finanse i Polityka
komentarze ()
Przełom! Rząd PiS POMOŻE imigrantom z Afryki

Przełom! Rząd PiS POMOŻE imigrantom z Afryki

2018-01-04 12:19 Finanse i Polityka

Pomimo nagonki na Prawo i Sprawiedliwość w sprawie polityki wobec imigrantów oraz niejednokrotnie prezentowanej niechęci do przyjmowania uchodźców, w sprawie nastąpił prawdziwy przełom. Rząd PiS pomoże imigrantom z Afryki.

 

Prawo i Sprawiedliwość jeszcze w kampanii wyborczej w 2015 roku otwarcie sprzeciwiało się przyjmowaniu uchodźców z Afryki i krajów arabskich. Równocześnie PiS podkreśla, że uchodźcom pomaga, ale na miejscu, m.in. w Syrii i państwach z nią sąsiadujących.

 

Polska pomaga uchodźcom, ale na miejscu

 

Jak podkreślają przedstawiciele rządu, Polska na pomoc ofiarom wojen i uchodźcom przeznaczyła w ostatnim czasie ponad 200 mln zł. Tylko na uchodźców z Syrii przeznaczono z tej kwoty prawie 160 mln.

 

Równocześnie MSZ podkreśla, że Polska pomaga uchodźcom i ofiarom wojny domowej na miejscu. Pomoc jest kierowana przez organizacje międzynarodowe i charytatywne do miast w Syrii i państw bezpośrednio z nią sąsiadujących, gdzie jest najwięcej potrzebujących.

 

 

Rząd PiS pomoże imigrantom z Afryki

 

W 2018 roku pojawiają się nowe plany dotyczące dalszej pomocy najbardziej potrzebującym. Jak podaje Rzeczpospolita, cytując MSZ, rząd skupi się głównie na pomocy poszkodowanym przez konflikty w Syrii i Iraku.

 

Planowane są jednak także inne państwa, w których Polska chce pomagać uchodźcom i migrantom. Chodzi o tych uchodźców, którzy migrują wewnątrz państwa lub do najbliższych państw ościennych w poszukiwaniu bezpieczeństwa.

 

– Rozważane jest uruchomienie pomocy dla uchodźców z Erytrei oraz Sudanu – informuje współpracownik odpowiedzialnej za pomoc imigrantom Beaty Kempy.

Już nie tylko 500+. Rząd znów sypnie kasą! 300 zł na ucznia

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Już nie tylko 500+. Rząd znów sypnie kasą! 300 zł na ucznia
Następne newsy »