Atak na Rosję! Ranni żołnierze, ogromne zniszczenia

2018-01-04 12:15 Świat
komentarze ()
Atak na Rosję! Ranni żołnierze, ogromne zniszczenia

Atak na Rosję! Ranni żołnierze, ogromne zniszczenia

2018-01-04 12:15 Świat

Doszło do dramatycznego zdarzenia, które z pewnością odbije się na relacjach międzynarodowych. Miał miejsce militarny atak na Rosję. Są ranni żołnierze, wojsko poniosło ogromne straty, są też ogromne zniszczenia.

 

Rosyjskie wojsko zostało zaatakowane w Syrii. Zbombardowana została rosyjska baza lotnicza Hmejmim, która jest główną bazą wypadową rosyjskiego lotnictwa stacjonującego w Syrii. Według źródeł wojskowych i dyplomatycznych w Rosji, autorami ataku mieli być „islamscy radykałowie”.

 

Ogromne zniszczenia, ranni żołnierze

 

W wyniku bombardowania zniszczone zostały liczne sprzęty wojskowe. Jak podaje dziennik „Kommiersant”, uszkodzono lub całkiem zniszczono m.in. cztery bombowce Su-24, dwa myśliwce Su-35S i samolot transportowy An-72.

 

W wyniku bombardowania zniszczony także został skład amunicji. Rannych jest co najmniej 10 żołnierzy. Nie wiadomo na razie nic o ofiarach śmiertelnych tego bombardowania.

 

 

Media nie podają także informacji o tym, na ile poważne są zniszczenia samolotów, nie wiadomo zatem, czy będą one remontowane. Straty rosyjskiego wojska są ogromne.

 

To atak na Rosję

 

Część ekspertów o zdarzeniu tym mówi wprost: to atak na Rosję. Uważa się, że to jednoznaczny akt wojny, którego Władimir Putin z pewnością nie odpuści.

 

Część mediów sugeruje z kolei, że mamy do czynienia z prowokacją, tzw. false flag, która ma na celu utrzymanie rosyjskiego wojska na terenie Syrii. Jakiś czas temu media informowały bowiem o planowanym wycofaniu armii Federacji Rosyjskiej z terenu pogrążonej w wojnie domowej Syrii.

Już nie tylko 500+. Rząd znów sypnie kasą! 300 zł na ucznia

Następne newsy »