Skończyły się pieniądze na 500+! Wypłaty wstrzymane

Ponad 2 tygodnie temu, 2017-12-20 Finanse i Polityka
komentarze ()
Skończyły się pieniądze na 500+! Wypłaty wstrzymane

Skończyły się pieniądze na 500+! Wypłaty wstrzymane

Ponad 2 tygodnie temu, 2017-12-20 Finanse i Polityka

Pieniądze na 500+ właśnie się skończyły. Wiele samorządów gminnych prosi o pomoc wojewodę, aby móc wypłacić ludziom należne pieniądze z programu. Jak wytłumaczy się z tego partia rządząca?

 

Dokładnie 51 gmin należących do województwa śląskiego nie ma wystarczająco pieniędzy, aby wszystkim wypłacić należności z programu 500+. Gminy zwróciły się o pomoc do Wojewodę Śląskiego Jarosława Wieczorka.

 

Brakuje prawie 4 mln zł

 

Wojewoda wydał w tej sprawie specjalne oświadczenie, w którym zobowiązał się do przekazania gminom brakujących pieniędzy w kwocie 3 mln 785 tys. zł.

 

 

 Wczoraj pieniądze te wpłynęły z Ministerstwa Finansów do Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego i jeszcze dzisiaj trafią do samorządów, aby mogły zostać niezwłocznie wypłacone mieszkańcom – pisał wojewoda na stronach Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach.

 

Pieniądze potrzebne na święta

 

Braki w budżecie uzasadniono tym, że aktualnie rodziny mają większe zapotrzebowanie na pieniądze niż w innym czasie w roku, dlatego wypłaty następowały jeszcze przed Bożym Narodzeniem.

 

 – Okres przedświąteczny to bowiem czas, w którym dodatkowe finanse są szczególnie potrzebne po to, by zapewnić rodzinom możliwość spokojnego przygotowania się do Bożego Narodzenia dodał Jarosław Wieczorek.

Horror przy polskiej granicy! Imigranci szlachtowali ludzi jak opętani

Następne newsy »