Skończyły się pieniądze na 500+! Wypłaty wstrzymane

2017-12-20 12:17 Finanse i Polityka
komentarze ()
Skończyły się pieniądze na 500+! Wypłaty wstrzymane

Skończyły się pieniądze na 500+! Wypłaty wstrzymane

2017-12-20 12:17 Finanse i Polityka

Pieniądze na 500+ właśnie się skończyły. Wiele samorządów gminnych prosi o pomoc wojewodę, aby móc wypłacić ludziom należne pieniądze z programu. Jak wytłumaczy się z tego partia rządząca?

 

Dokładnie 51 gmin należących do województwa śląskiego nie ma wystarczająco pieniędzy, aby wszystkim wypłacić należności z programu 500+. Gminy zwróciły się o pomoc do Wojewodę Śląskiego Jarosława Wieczorka.

 

Brakuje prawie 4 mln zł

 

Wojewoda wydał w tej sprawie specjalne oświadczenie, w którym zobowiązał się do przekazania gminom brakujących pieniędzy w kwocie 3 mln 785 tys. zł.

 

 

 Wczoraj pieniądze te wpłynęły z Ministerstwa Finansów do Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego i jeszcze dzisiaj trafią do samorządów, aby mogły zostać niezwłocznie wypłacone mieszkańcom – pisał wojewoda na stronach Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach.

 

Pieniądze potrzebne na święta

 

Braki w budżecie uzasadniono tym, że aktualnie rodziny mają większe zapotrzebowanie na pieniądze niż w innym czasie w roku, dlatego wypłaty następowały jeszcze przed Bożym Narodzeniem.

 

 – Okres przedświąteczny to bowiem czas, w którym dodatkowe finanse są szczególnie potrzebne po to, by zapewnić rodzinom możliwość spokojnego przygotowania się do Bożego Narodzenia dodał Jarosław Wieczorek.

Już nie tylko 500+. Rząd znów sypnie kasą! 300 zł na ucznia

Następne newsy »