Zaczęło się! Pocisk rakietowy wystrzelony prosto na 5-milionowe miasto

2017-12-19 17:32 Świat
komentarze ()
Zaczęło się! Pocisk rakietowy wystrzelony prosto na 5-milionowe miasto

Zaczęło się! Pocisk rakietowy wystrzelony prosto na 5-milionowe miasto

2017-12-19 17:32 Świat

To bez wątpienia początek nowej wojny w rejonie. Pocisk rakietowy został wymierzony i wystrzelony w kierunku miasta liczącego 5 milionów mieszkańców. Szybko podjęto działania obronne. Nie ulega wątpliwości, że ten atak szybko spotka się z krwawym odwetem.

 

Jemeńscy rebelianci poinformowali za pośrednictwem kontrolowanej przez siebie telewizji as-Masirah TV, że pocisk Burkan-2 został wymierzony w znajdujący się w Rijadzie Yamama Palace. Rakieta została wystrzelona i miała zrównać stolicę Arabii Saudyjskiej z ziemią.

 

Jak się jednak okazuje, marzenia rebeliantów Huti o zmiażdżeniu stolicy kraju Saudów spełzły na niczym. Koalicja saudyjska przeciwko Jemeńczykom poinformowała bowiem, że pocisk został przejęty na południe od miasta. Poza ogromnymi kłębami dymu, które przykryły miasto, obyć się miało bez ofiar i zniszczeń.

 

 

To nie pierwszy pocisk wymierzony w Rijad

 

To nie pierwszy raz, kiedy rebelianci Huti w ten sposób postanowili zaatakować Arabię Saudyjską. Do podobnego incydentu z wystrzeleniem pocisku doszło w listopadzie, kiedy podobna rakieta uderzyła niemal w lotnisko w stolicy. Wówczas Arabia i USA oskarżyły Iran o przekazanie Huti rakiety.

 

Huti już od dwóch lat prowadzą wojnę z rządem Jemenu i Arabią Saudyjską. Jednak dopiero w ciągu ostatnich kilku miesięcy konflikt przybrał tak brutalne oblicze. Jeśli tak dalej pójdzie, niebawem Rijad zostanie zasypany pociskami, które rebelianci mają nie wiadomo skąd.

Już nie tylko 500+. Rząd znów sypnie kasą! 300 zł na ucznia

Następne newsy »