Putin właśnie ujawnił przyczynę katastrofy smoleńskiej, szał w PiSie

2017-12-14 16:29 Świat
komentarze ()
Putin właśnie ujawnił przyczynę katastrofy smoleńskiej, szał w PiSie

Putin właśnie ujawnił przyczynę katastrofy smoleńskiej, szał w PiSie

2017-12-14 16:29 Świat

Katastrofa Smoleńska na zawsze odmieniła oblicze polskiej polityki. Bywa arbitralnie wykorzystywana i mimo upływu lat, wzbudza ogromne emocje. Osoby sceptyczne wobec jej okoliczności, nadal pochylają się nad przyczynami katastrofy.

 

Właśnie głos w sprawie zabrał Władimir Putin i wygląda na to, że swoją wypowiedzią próbuje na dobre zamknąć dyskusję. Prezydent Federacji Rosyjskiej nie ma wątpliwości, co do przyczyn katastrofy smoleńskiej.

 

Jednoznaczny wyrok

 

Według Władimira Putina na pokładzie Tupolewa nie doszło do wybuchów. Wersję o eksplozjach promowano do tej pory w niektórych środowiskach bliskich PiS. Partia rządząca powołała nawet specjalną komisję, mającą na celu zbadanie okoliczności katastrofy.

 

 

Zdaniem opozycji działania PiS miały na celu zdobycie wątpliwej jakości dowodów, dostosowanych do tezy o zamachu na Tupolewa. Teraz obóz rządzący będzie musiał zmierzyć się jeszcze z opinią Władimira Putina, wygłoszoną na dorocznej konferencji prasowej w Moskwie. Ta jest jednoznaczna. Według prezydenta Rosji żadnych wybuchów nie było.

 

Podczas konferencji Putin odpowiedział na pytanie zadane przez dziennikarza TVP. Dotyczyło ono doniesień o eksplozji na pokładzie Tupolewa, za którą odpowiedzialni mieli być rosyjscy agenci. Putin jednoznacznie zaprzeczył tym domysłom. Zapewnił, iż wybuchy nie miały miejsca. Do katastrofy miałoby więc dojść, wnioskując na podstawie tej opinii, bez udziału osób trzecich. Choć nie zostało to powiedziane bezpośrednio, Putin jest przekonany iż 10 kwietnia 2010 roku miała miejsce katastrofa, wywołana niedociągnięciami technicznymi, nie zamach.

 

Słowa Władimira Putina są jak oliwa, dolewana do politycznego ognia w Polsce. Już teraz mówi się o furii, jakie wywołały one na Nowogrodzkiej. PiS-owi było łatwo konfrontować ustalenia swojej komisji z opiniami opozycji. W przypadku Władimira Putina, politycy będą musieli zachować większą ostrożność, aby nie doprowadzić do konfliktu z Federacją Rosyjską.

Już nie tylko 500+. Rząd znów sypnie kasą! 300 zł na ucznia

Następne newsy »