19-latkę w ciąży wyrzucili ze szpitala. Dziecko zmarło

2017-12-12 17:17 Świat
komentarze ()
19-latkę w ciąży wyrzucili ze szpitala. Dziecko zmarło

19-latkę w ciąży wyrzucili ze szpitala. Dziecko zmarło

2017-12-12 17:17 Świat

19-letnia Elise Flitcroft była w 23. tygodniu ciąży, gdy zaczęła odczuwać silne bóle brzucha. Wezwała karetkę. Po przewiezieniu do szpitala przeżyła koszmar. Położna najpierw ją zwyzywała, a następnie odesłała do domu, stwierdzając u dziewczyny infekcję pęcherza. Po dwóch godzinach od opuszczenia oddziału Elise poroniła.

 

Zaniepokojona silnymi bólami brzucha w 23. tygodniu ciąży, Elise Flitcroft z Bolton w Wielkiej Brytanii została przewieziona do szpitala karetką. Nie otrzymała tam jednak opieki i wsparcia, jakie jej się należało. Położna od początku ją krytykowała i lekceważyła jej bóle, kwalifikując je jako infekcję pęcherza. I to pomimo faktu, że w 20. tyg. ciąży ciążę Elise zakwalifikowano jako wysokiego ryzyka. Na koniec wyzwała 19-latkę, że wykorzystała karetkę jako taksówkę, narażając fundusz zdrowia na wydatki.

 

 

- Czy zdajesz sobie sprawę, że twoja "taksówka" kosztowała nas 300 funtów? - miała usłyszeć Elise. Zaledwie dwie i pół godziny po opuszczeniu szpitalnego oddziału, 19-latka poroniła w łazience. 

 

Do tych traumatycznych wydarzeń doszło 29 lipca ubiegłego roku. W sądzie w Bolton zakończył się właśnie proces w sprawie położnej. Kobieta przyznała się do robienia niedelikatnych uwag, jednak twierdziła, że nie były one złośliwe. Choć uznano, że dziecko Elise zmarło z przyczyn naturalnych, szpital, w którym doszło do incydentu, przeprosił dziewczynę za złe traktowanie.

Już nie tylko 500+. Rząd znów sypnie kasą! 300 zł na ucznia

Następne newsy »