Lekarze alarmują! 5 milionów Polaków na to zachoruje

2017-12-05 10:48 Kraj
komentarze ()
Lekarze alarmują! 5 milionów Polaków na to zachoruje

Lekarze alarmują! 5 milionów Polaków na to zachoruje

2017-12-05 10:48 Kraj

Przed nami prawdziwa epidemia! Lekarze zapowiadają, że będzie to rekordowa liczba zachorowań od bardzo dawna. Trzeba mocno uważać, żeby się nie zarazić!

 

Krajowy Ośrodek do spraw Grypy wydal niedawno raport, według którego cały przyszły sezon może być najgorszym pod względem liczby chorych w historii prowadzenia zapisów o grypie. Najnowszy raport obejmuje okres od końca przyszłorocznych wakacji przez cały okres trwania jesieni i zimy.

 

Już się zaczyna

 

Ostatnio można zauważyć wzrost zachorowalności na grypę wśród społeczeństwa polskiego, który w listopadzie wynosił 41 na 100 tysięcy osób. Jedynie miniony tydzień przyniósł 127 tys. zarejestrowanych zachorowań i samych podejrzeń zachorowań.  To bardzo niebezpieczna informacja, bo o ile grypa nie jest bardzo groźną chorobą, to zaniedbywana może doprowadzić do poważnych komplikacji, w wyniku których można nawet stracić życie.

 

Warto wiedzieć, że w Polsce od dawna nie zdarzały się tak liczne zachorowania o tej porze roku. Lekarze apelują o ostrożność i profilaktykę.

 

 

25 tys. chorych w woj. pomorskim

 

Dotychczas największą liczbę chorych odnotowano w województwie pomorskim – było to 25 tys. osób! W tym regionie zauważono także największą dynamikę przyrastania nowych przypadków.

 

Kolejnym zagrożonym grypą regionem jest Mazowsze, gdzie odnotowano już 24 tys. chorych, a w województwie lubelskim lekarze zarejestrowali 18 tys. osób z objawami tej popularnej choroby.

 

Aktualnie najlepiej sytuacja wygląda w województwie opolskim, lubuskim oraz podkarpackim. W tamtych regionach naszego kraju liczba chorych nie sięga nawet 2 tysięcy.

 

5 milionów Polaków zagrożonych

 

Według prognoz Krajowego Ośrodka do spraw Grypy na tę chorobę w przyszłym sezonie zachoruje aż 5 milionów Polaków. Dla porównania w poprzednim sezonie 2016/2017 liczba ta wynosiła 4,8 miliona osób.

Już nie tylko 500+. Rząd znów sypnie kasą! 300 zł na ucznia

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Już nie tylko 500+. Rząd znów sypnie kasą! 300 zł na ucznia
Następne newsy »