Miażdżący apel Theresy May do Polaków! Morawiecki dostanie zawału

2017-12-04 16:42 Finanse i Polityka
komentarze ()
Miażdżący apel Theresy May do Polaków! Morawiecki dostanie zawału

Miażdżący apel Theresy May do Polaków! Morawiecki dostanie zawału

2017-12-04 16:42 Finanse i Polityka

Ponad milion Polaków mieszkających na Wyspach drży przed tym, co z nimi będzie, kiedy dojdzie do planowanego przez Wielką Brytanię Brexitu. Wicepremier Mateusz Morawiecki, który tak rozpaczliwie nawołuje polskich emigrantów do powrotu do ojczyzny, wstrzymał oddech, kiedy usłyszał apel Theresy May do Polaków.

 

Już 21 grudnia w Warszawie pojawią się przedstawiciele brytyjskiego rządu. Tego dnia odbędą się konsultacje polsko-brytyjskich władz w związku z relacjami krajów po Brexicie.

 

Wtedy zapewne dowiemy się nieco więcej o dalszych relacjach między naszymi państwami po wyjściu Zjednoczonego Królestwa z UE. Jednak już teraz niektóre deklaracje polityków napawają nadzieją.

 

May uspokaja Polaków przerażonych wizją powrotu do ojczyzny

 

Theresa May, brytyjska premier, została poproszona o komentarz w sprawie zaniepokojonych Polaków, którzy stanowią największą mniejszość narodową na wyspach.

 

– Milion polskich obywateli i 30 tysięcy polskich firm (…) mają ogromny ekonomiczny, społeczny i kulturalny wkład w tkankę naszego kraju. Chcemy, żebyście wy i wasze rodziny tu zostali. Żaden obywatel UE, który legalnie mieszka w Wielkiej Brytanii, nie ma powodów do niepokoju uspokajała premier.

 

 

Negocjacje polsko-brytyjskie w Warszawie

 

21 grudnia Theresa May będzie przewodzić brytyjską delegacją do stolicy Polski. Już po raz drugi odbędą się konsultacje polsko-brytyjskich rządów. Zapytana o wizytę w Polsce, Theresa May podkreśliła, jak ogromną wagę dla Wielkiej Brytanii ma partnerstwo i współpraca z Polską.

 

– Od naszego ostatniego spotkania brytyjscy żołnierze zaczęli stacjonować w Polsce w ramach rozszerzonej obecności wojsk NATO, sygnalizując naszą determinację, aby przeciwstawić się agresji w regionie. Pracujemy ręka w rękę w kwestii polityki zagranicznej, a wymiana handlowa pomiędzy naszymi państwami rośnie – powiedziała brytyjska premier.

 

Powtórzę to premier Beacie Szydło!

 

– Budujemy strategiczne partnerstwo z Polską, opierając się na wspólnej historii i głębokich więzach przyjaźni, które przetrwają długo po naszym wyjściu z Unii Europejskiej – zapewniała Theresa May.

 

– Choć Wielka Brytania wychodzi z Unii Europejskiej, to nie opuszcza Europy i powtórzę w rozmowie z premier Beatą Szydło brytyjskie zobowiązanie do wspólnej pracy w przyszłości na rzecz ochrony wspólnych wartości, naszych obywateli i interesów  zadeklarowała May.

Już nie tylko 500+. Rząd znów sypnie kasą! 300 zł na ucznia

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Już nie tylko 500+. Rząd znów sypnie kasą! 300 zł na ucznia
Następne newsy »