Tragedia w Biedronce. Zmarł człowiek, nikt mu nie pomógł

2017-12-03 14:51 Kraj
komentarze ()
Tragedia w Biedronce. Zmarł człowiek, nikt mu nie pomógł

Tragedia w Biedronce. Zmarł człowiek, nikt mu nie pomógł

2017-12-03 14:51 Kraj

Sklep sieci Biedronka stał się świadkiem przerażającej tragedii. Zmarł człowiek, któremu nikt nie pomógł. Nie miał szans na przeżycie.

 

Zwłoki bezdomnego mężczyzny odnaleźli mieszkańcy Świnoujścia pod jedną z tamtejszych Biedronek. Sklep znajduje się przy ulicy Bolesława Chrobrego. Ciało nieszczęśnika znajdowało się między wózkami sklepowymi. Zmarł człowiek, któremu najprawdopodobniej nie udzielono pomocy.

 

Makabrycznego odkrycia dokonano wczoraj rano. Nie podano personaliów zmarłego, a policja bada sprawę. Możliwe, że trudną sytuację zmarłego ktoś widział, lecz nie powiadomił o niej służb, pośrednio przyczyniając się do jego zgonu.

 

Zmarł człowiek

 

Policja alarmuje, że w związku z okresem jesienno-zimowym nastąpią oczywiste spadki temperatury. W samym listopadzie z powodu wyziębienia zmarły już dwie osoby. W porównaniu z poprzednik rokiem nie jest to dużo, ale czy w przypadki ludzkiej śmierci ma to znaczenie?

 

 

Przypadek ze Świnoujścia jest straszliwym przypomnieniem tego, jak kruche jest ludzkie życie, gdy człowiek wystawiony jest na mordercze warunki pogodowe. Niskie temperatury co roku zbierają żniwo. W ciągu najzimniejszych miesięcy przełomu lat 2016 i 2017 zmarło aż 106 osób. Jest to mnie niż dwa lata temu, ale nie zmienia to faktu, że mróz wciąż zabija Polaków.

 

Również ludzie starsi

 

Nie tylko bezdomni narażeni są na śmierć przez wychłodzenie. Do zagrożonej grupy należą także osoby pozbawione dostępu do prądu, czy takie niemogące pozwolić sobie na opał. Z powodu zimna umierają także osoby starsze, które często oprócz tego, że nie mają środków, by się ogrzać, często nie mają siły nawet dołożyć do pieca.

 

Gdy wiemy o osobach w potrzebie czy bezdomnych czy starszych, należy niezwłocznie podzielić się tą wiedzą z policją lub strażą miejską. Służby powinny przetransportować narażonych na wychłodzenie do schroniska, gdzie otrzymają oni posiłek i dach nad głową. Brak naszej reakcji może być decydujący w walce o ludzkie życie.

Już nie tylko 500+. Rząd znów sypnie kasą! 300 zł na ucznia

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Już nie tylko 500+. Rząd znów sypnie kasą! 300 zł na ucznia
Następne newsy »