Masz to w aucie? Dostaniesz 500 zł mandatu

2017-12-02 18:18 Kraj
komentarze ()
Masz to w aucie? Dostaniesz 500 zł mandatu

Masz to w aucie? Dostaniesz 500 zł mandatu

2017-12-02 18:18 Kraj

Coraz więcej Polaków ma to urządzenie w aucie. A tymczasem okazuje się, że jest to bardzo szkodliwe dla środowiska. Posiadanie tego urządzenia w samochodzie będzie wysoko karane. Jeżeli masz to w aucie, możesz dostać nawet 500 zł mandatu!

 

Długotrwały lub powracający błąd silnika to problem wielu kierowców. Ale nie każdy może pozwolić sobie na tak kosztowne rozwiązanie, jak kupno katalizatora. Okazuje się, że Polacy potrafią sobie poradzić w bardzo kreatywny, tani sposób. Niestety ta metoda ma bardzo negatywny wpływ na otaczające nas środowisko.

 

Polacy oszczędzają kosztem środowiska

 

Nie od dziś wiadomo, że Polacy lubują się w tańszych rozwiązaniach, bardziej przyjaznych dla ich portfeli. Dlatego zamiast inwestować w kosztowne katalizatory, montują w swoich samochodach emulatory. Te dobrej jakości potrafią kosztować nawet kilka tysięcy. Niestety najczęściej Polacy wybierają te tańsze za 200 zł.

 

 

– Stosowanie emulatora w pojazdach jest nielegalne z tego względu, że to urządzenie zakłóca pracę układu odpowiadającego za kontrolę emisji spalin silnika powiedział Dziennikowi Łódzkiemu Tomasz Małyszko z Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych.

 

Surowa kara dla kierowców niedbających o środowisko

 

Coraz bardziej zaostrzające się normy dotyczące emisji spalin, zmusiły producentów samochodów ciężarowych do montowania w produkowanych pojazdach systemów, które oczyszczą spaliny wydobywające się z układu wydechowego. Dla właścicieli samochodów ciężarowych jest to bardzo kosztowne rozwiązanie, dlatego żeby zachować więcej pieniędzy w portfelu, albo kompletnie usuwają układy oczyszczające, albo decydują się na instalację emulatora.

 

Tymczasem okazuje się, że posiadanie emulatora w samochodzie jest niezgodne z prawem i jest wykroczeniem ściganym przez Inspekcję Transportu Drogowego. Przyłapany na tym naruszeniu kierowca zostanie sowicie ukarany mandatem w wysokości 500 zł oraz zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego pojazdu.

Już nie tylko 500+. Rząd znów sypnie kasą! 300 zł na ucznia

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Już nie tylko 500+. Rząd znów sypnie kasą! 300 zł na ucznia
Następne newsy »