PiS oszalał! Gdy zobaczysz nową cenę prezerwatyw, zemdlejesz

2017-11-30 18:38 Finanse i Polityka
komentarze ()
PiS oszalał! Gdy zobaczysz nową cenę prezerwatyw, zemdlejesz

PiS oszalał! Gdy zobaczysz nową cenę prezerwatyw, zemdlejesz

2017-11-30 18:38 Finanse i Polityka

Partia rządząca, której polityka wpisuje się w wartości przekazywane przez Kościół katolicki, już nie raz pokazała nam, na co ich stać. Rząd, który przerwał finansowanie metody zapłodnienia in vitro i wprowadził recepty na tzw. „pigułki po”, teraz chce zniechęcić Polaków do kupowania prezerwatyw. Ich nowa cena może prowadzić do omdlenia.

 

Jeszcze nie tak dawno Ministerstwa Zdrowia apelowało, by mnożyć się, jak króliki. Wygląda na to, że rząd chce ułatwić Polakom podjęcie decyzji o posiadaniu potomstwa. W sejmie trwają pracę nad projektem ustawy, która podniesie opodatkowanie prezerwatyw z 8 do 23%. Oznacza to wzrost cen, który może prowadzić do omdlenia.

 

Na prezerwatywach się nie skończy, zwiększone podatki na inne produkty

 

Wydawałoby się, że przyczyny tej decyzji są prozaiczne i wpisują się w politykę społeczną PiS-u. Jednak nie do końca tak jest. W praktyce podniesienie tego podatku oznacza dodatkowe fundusze w państwowym budżecie. Szacuje się, że będzie to dodatkowe 1,3 miliardy złotych rocznie.

 

 

Kolejną kwestią jest fakt, że sama Unia Europejska domagała się tego, by podnieść ceny. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej nakazał zwiększenie podatku na niektóre wyroby medyczne, takie jak na przykład: prezerwatywy, cewki, okulary przeciwsłoneczne, rozpylacze, strzykawki, kroplomierze, torebki na lód, butelki na gorącą wodę, odciągacze do mleka, worki tlenowe, poduszki pneumatyczne dla chorych, gumowe osłonki na palce, czy pewne składniki suplementów diety. Nie zmienia to jednak faktu, że sama partia rządząca ma podjąć decyzję o tym, które z wymienionych produktów podrożeją.


Żywot rebelianta to kosztowna zabawa

 

Co, jeśli Polska nie dostosuje się do nakazów wspólnoty europejskiej? Jeżeli Polska postanowi oprzeć się postanowieniom Trybunału Sprawiedliwości, które zostały wydane w 2015 roku, zostanie ukarana bardzo dotkliwymi, wysokimi karami finansowymi. Tak się jednak najprawdopodobniej nie stanie, ponieważ podniesienie cen prezerwatyw wpisuje się w specyficzną politykę prorodzinną PiS.

Już nie tylko 500+. Rząd znów sypnie kasą! 300 zł na ucznia

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Już nie tylko 500+. Rząd znów sypnie kasą! 300 zł na ucznia
Następne newsy »