Tyle powinien trwać udany stosunek seksualny

2017-11-29 17:15 Ciekawostki
komentarze ()
Tyle powinien trwać udany stosunek seksualny

Tyle powinien trwać udany stosunek seksualny

2017-11-29 17:15 Ciekawostki

Niezależnie od tego, czy wytrzymujecie tylko kilka sekund, czy całą noc, prawdopodobnie zastanawialiście się, ile czasu powinien trwać stosunek seksualny. Wierzcie lub nie, wspaniały seks to kwestia kilka minut, a nie godzin. Tak wynika z ankiety, przeprowadzonej wśród amerykańskich i kanadyjskich terapeutów seksualnych.

 

„Sekspertów” (m.in. psychologów, lekarzy, pracowników socjalnych, terapeutów małżeńskich i pielęgniarki) zapytano o to, ile trwa idealny seks (od penetracji do ejakulacji). Ankietowani zgadzali się, że stosunek trwający od 1 do 2 minut jest „zbyt krótki”, a od 3 do 7 - „odpowiedni”. „Pożądanym” był ten o długości 7-13 minut, z kolei za „zbyt długi” uznali seks 10-30 minutowy.

 

Naukowcy uważają, że interpretacja funkcjonowania seksualnego przez mężczyznę i kobietę opiera się na ich osobistych przekonaniach, rozwiniętych częściowo z przekazów społecznych, formalnych i nieformalnych.

 

– Niestety, dzisiejsza kultura popularna wzmocniła stereotypy dotyczące aktywności seksualnej. Wielu mężczyzn i wiele kobiet wydaje się wierzyć w mit dużych penisów, twardych jak skała erekcji i całonocnego stosunku – wyjaśniają badacze.

 

 

Ale poprzednie badania wykazały, że wiele osób oczekuje, że seks będzie trwał 30 minut lub więcej. Główny autor, Eric Corty, powiedział: "Wydaje się, że to sytuacja pełna rozczarowań i niezadowolenia. Dzięki tej ankiecie mamy nadzieję, że rozwiejemy takie fantazje i zachęcimy mężczyzn i kobiety do realistycznego podejścia do długości stosunku, zapobiegając tym samym seksualnym rozczarowaniom i dysfunkcjom".

 

Tymczasem naukowcy niedawno dowiedzieli się, ile trwa przeciętny stosunek seksualny (w skali od 33 sekund do 44 minut). Choć odpowiedzi były oczywiście bardzo różne, średni czas wyniósł 5,4 minuty.

 

Aż jeden na trzech mężczyzn twierdzi, że jego stosunek kończy się wcześniej niż by chciał. Ale nie martwcie się, ponieważ istnieją bardzo proste seksualne sztuczki, które mogą zwiększyć wasze możliwości. Pierścienie na penisa, albo ćwiczenie mięśni Kegla to świetne sposoby na utrzymanie erekcji i powstrzymanie ejakulacji. Można także spróbować zmieniać pozycje.

Już nie tylko 500+. Rząd znów sypnie kasą! 300 zł na ucznia

Następne newsy »