Seksskandal w polskim więzieniu! "Kazał mi zakładać krótkie spodenki, bo..."

2017-11-26 13:42 Kraj
komentarze ()
Seksskandal w polskim więzieniu!

Seksskandal w polskim więzieniu! "Kazał mi zakładać krótkie spodenki, bo..."

2017-11-26 13:42 Kraj

Wybuchł właśnie kolejny seksskandal, tym razem w jednym z polskich więzień. Druzgocące informacje obiegły krajowe media. Strażnik Janusz M. wielokrotnie doprowadzał więźniarki do intymnych relacji.

 

Właśnie wyszło na jaw, że strażnik we wrocławskim więzieniu, któremu postawiono zarzut molestowania seksualnego wobec więźniarki Moniki, ma już na swoim koncie podobny wyczyn.

 

Zastraszał ją i nagabywał

 

Oskarżanego strażnika wydalono ze służby. Matka Moniki jest zdania, że córka zgadzała się na niemoralne propozycje mężczyzny, ponieważ była przez niego zastraszana.

 

– Nagabywał, przeszedł z nią na „ty”, mówiąc kolokwialnie, dążył do skrócenia dystansu, do zbliżenia się do niej – skomentował tę sprawę rzecznik Zakładu Karnego nr 1 przy ul. Kleczkowskiej we Wrocławiu podporucznik Tomasz Wołkowski w rozmowie z Gazetą Wrocławską.

 

Strażnik oskarżony o gwałt na więźniarce

 

Ale to nie wszystkie oskarżenia, jakie Monika wytoczyła wobec Janusza M.. 14 października więźniarka zgłosiła oddziałowej niewłaściwe  zachowanie strażnika o podłożu seksualnym.

 

– Potraktowaliśmy to poważnie. Do zakładu został wezwany dyrektor, kierownik działu ochrony i pani psycholog. Po wstępnej weryfikacji zdecydowaliśmy się poinformować organy ścigania o możliwości popełnienia przestępstwa powiedział Wirtualnej Polsce podporucznik Wołkowski.

 

Pomimo tego, że Monika oskarżyła Janusza M. o gwałt, nie postawiono mu zarzutu dokonania tego czynu.

 

 

– Osadzona zgłosiła oddziałowej, że została zgwałcona przez funkcjonariusza. Pokazała listy, które do niej pisał, na przykład takie, żeby zakładała krótkie spodenki, bo to go podnieca. W listach było też napisane, że jak będzie miała zaczesane włosy do tyłu, będzie to znak, że czegoś potrzebuje zrelacjonował Wołkowski w rozmowie z WP.PL

 

Gwałtu nie było. Doszło do „innych czynności seksualnych”

 

Śledczy, powołani do wyjaśnienia tej sprawy, stwierdzili, że gwałtu nie było, ale doszło do „innych czynności seksualnych”. Więźniarka zeznała również, że strażnik przyprowadzał do jej celi także innych mężczyzn.

 

Portal gazetawroclawska.pl opublikował fragmenty listów Moniki do matki.

 

– Teraz jak wszyscy wiedzą do czego doszło, czuję się okropnie. (…) mam wrażenie, że to moja wina, po co ja ubierałam te krótkie spodnie. (…) nie czuję siły na walkę z tym wszystkim napisała więźniarka.

 

Intymne relacje w zamian za telefony do bliskich

 

W zamian za bliskie relacje ze strażnikiem kobieta mogła liczyć na pewne ustępstwa z jego strony, takie jak przykładowo łatwy dostęp do telefonu i kontaktowania się z najbliższymi. Matka Moniki uważa, że strażnik zastraszał jej córka, a ta stosowała się do jego poleceń tylko i wyłącznie dlatego, żeby nie przebywać w izolatkach.

 

To nie pierwsza ofiara strażnika

 

Okazuje się, że to nie pierwszy raz, kiedy strażnik zachowywał się w pracy niestosownie. Podobna sytuacja miała miejsce 3 lata temu. Wychowawczyni więzienna, której doniosła o tym jedna z podopiecznych zażądała wówczas od mężczyzny wyjaśnień. Wtedy strażnik oddał jej listy, które miał przy sobie.

 

– Te listy, które wtedy pisał do tej kobiety, były bardzo podobne w treści do tych pomiędzy nim, a Moniką. Ogniste powiedział portalowi WP.PL informator, który zna obydwie strony.

 

Osadzone próbują pomawiać funkcjonariuszy

 

W trakcie śledztwa Janusz M. kilka razy zmieniał swoje zeznania. Wówczas jednak Monika zapewniała, że nie doszło pomiędzy nimi do stosunku seksualnego. Strażnik został zdegradowany ze stanowiska, ale pozostawiono go w zakładzie karnym.

 

– Z dystansem musimy podchodzić do tego co osadzone mówią o funkcjonariuszach. Zdarzały się przypadki, że osadzone próbowały pomówić funkcjonariuszy o różne zakazane praktyki  powiedział Wołkowski w rozmowie z WP.PL.

Już nie tylko 500+. Rząd znów sypnie kasą! 300 zł na ucznia

Następne newsy »