Najpierw zbiorowo ją zgwałcili. Ale prawdziwe piekło nastąpiło dopiero potem

2017-11-21 11:42 Kraj
komentarze ()
Najpierw zbiorowo ją zgwałcili. Ale prawdziwe piekło nastąpiło dopiero potem

Najpierw zbiorowo ją zgwałcili. Ale prawdziwe piekło nastąpiło dopiero potem

2017-11-21 11:42 Kraj

Sprawa brutalnego gwałtu w Gdyni wstrząsnęła Polską. Piekło nie skończyło się jednak razem z seksualną napaścią. Później było już tylko gorzej, a skutki tej makabrycznej sytuacji ofiara będzie odczuwać już do końca życia. 

 

34-letnia Svietlana nie miała szans na godną pracę w swojej ojczyźnie. Aby wyżywić siebie i dzieci, zaczęła szukać pracy poza Mołdawią.

 

W swoim kraju musiała utrzymać siebie i rodzinę za 100 euro. Nie starczało jej nawet na zaspakajanie podstawowych potrzeb. Postanowiła więc opuścić kraj podobnie jak wielu jej rodaków.

 

– U nas pracy nie ma, więc jeździmy po całej Europie – tłumaczyła mediom.

 

 

Niedługo po przyjeździe do Polski padła w Gdyni ofiarą gwałtu. Uciekając przed oprawcami wyskoczyła z okna mieszkania na czwartym piętrze. Doznała bardzo poważnych obrażeń, a teraz przechodzi kolejny etap rehabilitacji. Na leczenie i inną pomoc dla kobiety wydano dotąd 114 tys. zł.

 

Jak informuje fundacja, która wzięła pod opiekę Svietlanę, w październiku Mołdawianka opuściła szpital i zamieszkała w wynajętym specjalnie dla niej – także dzięki środkom zebranym przez fundację – mieszkaniu. Kobieta kontynuuje rehabilitację poza szpitalem, zdaniem lekarzy potrwa ona przynajmniej kilka miesięcy. W tej chwili 34-latka porusza się o kulach.

 

Nigdy nie odzyska sprawności

 

Niestety, lekarzy stwierdzili, że kobieta nigdy nie odzyska dawnej sprawności.

 

– Przy tak rozległych obrażeniach i złamaniach wielomiejscowych, rzadkością jest powrót do pełnej sprawności. Na pewno w tym przypadku zostaną trwałe następstwa w postaci ograniczeń ruchomości stawów itp. Być może w przyszłości pacjentka będzie wymagała jeszcze kolejnych operacji – poinformowali ofiarę gwałtu.

 

Prokuratura Rejonowa w Gdyni przedstawiła gwałcicielom jednak zarzut pozbawienia wolności Mołdawianki oraz wielokrotnego gwałtu na niej. Obu mężczyznom grozi kara od trzech do 15 lat pozbawienia wolności.

Już nie tylko 500+. Rząd znów sypnie kasą! 300 zł na ucznia

Następne newsy »