Najpierw zbiorowo ją zgwałcili. Ale prawdziwe piekło nastąpiło dopiero potem

2017-11-21 11:42 Kraj
komentarze ()
Najpierw zbiorowo ją zgwałcili. Ale prawdziwe piekło nastąpiło dopiero potem

Najpierw zbiorowo ją zgwałcili. Ale prawdziwe piekło nastąpiło dopiero potem

2017-11-21 11:42 Kraj

Sprawa brutalnego gwałtu w Gdyni wstrząsnęła Polską. Piekło nie skończyło się jednak razem z seksualną napaścią. Później było już tylko gorzej, a skutki tej makabrycznej sytuacji ofiara będzie odczuwać już do końca życia. 

 

34-letnia Svietlana nie miała szans na godną pracę w swojej ojczyźnie. Aby wyżywić siebie i dzieci, zaczęła szukać pracy poza Mołdawią.

 

W swoim kraju musiała utrzymać siebie i rodzinę za 100 euro. Nie starczało jej nawet na zaspakajanie podstawowych potrzeb. Postanowiła więc opuścić kraj podobnie jak wielu jej rodaków.

 

– U nas pracy nie ma, więc jeździmy po całej Europie – tłumaczyła mediom.

 

 

Niedługo po przyjeździe do Polski padła w Gdyni ofiarą gwałtu. Uciekając przed oprawcami wyskoczyła z okna mieszkania na czwartym piętrze. Doznała bardzo poważnych obrażeń, a teraz przechodzi kolejny etap rehabilitacji. Na leczenie i inną pomoc dla kobiety wydano dotąd 114 tys. zł.

 

Jak informuje fundacja, która wzięła pod opiekę Svietlanę, w październiku Mołdawianka opuściła szpital i zamieszkała w wynajętym specjalnie dla niej – także dzięki środkom zebranym przez fundację – mieszkaniu. Kobieta kontynuuje rehabilitację poza szpitalem, zdaniem lekarzy potrwa ona przynajmniej kilka miesięcy. W tej chwili 34-latka porusza się o kulach.

 

Nigdy nie odzyska sprawności

 

Niestety, lekarzy stwierdzili, że kobieta nigdy nie odzyska dawnej sprawności.

 

– Przy tak rozległych obrażeniach i złamaniach wielomiejscowych, rzadkością jest powrót do pełnej sprawności. Na pewno w tym przypadku zostaną trwałe następstwa w postaci ograniczeń ruchomości stawów itp. Być może w przyszłości pacjentka będzie wymagała jeszcze kolejnych operacji – poinformowali ofiarę gwałtu.

 

Prokuratura Rejonowa w Gdyni przedstawiła gwałcicielom jednak zarzut pozbawienia wolności Mołdawianki oraz wielokrotnego gwałtu na niej. Obu mężczyznom grozi kara od trzech do 15 lat pozbawienia wolności.

Zaprosiła bezdomnego do domu. Zapłodnił jej TRZY córeczki

Następne newsy »