Sensacyjny koniec Szydło! Duda wbił jej nóż w plecy

2017-11-20 15:53 Finanse i Polityka
komentarze ()
Sensacyjny koniec Szydło! Duda wbił jej nóż w plecy

Sensacyjny koniec Szydło! Duda wbił jej nóż w plecy

2017-11-20 15:53 Finanse i Polityka

Jeszcze przed wyborami parlamentarnymi tworzyli niepisany sojusz. Układ był prosty – jedno wspiera drugie, by razem stworzyć front przeciwko Jarosławowi Kaczyńskiemu. Mieli pokazać, że w partii rządzącej istnieją jeszcze inne odłamy i ludzie z całkiem odmiennymi koncepcjami na Polskę. Teraz z sojuszu nie pozostało nic.

 

Chodzi o oczywiście o Beatę Szydło i Andrzeja Dudę. Po wyborach prezydenckich z 2015 roku pozycja tego drugiego znacznie wzrosła i to jego głos był decydujący podczas ustalania, kto zostaje premierem, a kto nie. Wielu polityków w Prawie i Sprawiedliwości na miejscu, które obecnie zajmuje Szydło, widziało wówczas obecnego ministra kultury, Piotra Glińskiego.

 

Wychodzi jednak na to, że Beata Szydło długo już się nie pocieszy z miejsca na fotelu premiera. Wiele wskazuje na to, że dni szefowej rządu są już policzone. Kto miałby ją zastąpić i jaki ma w tym interes Andrzej Duda? Odpowiedź jest prosta – zamiennikiem premier byłby Jarosław Kaczyński. Dudzie jest to na rękę z prostego powodu. Chodzi o zemstę za sprzeniewierzenie się mu, odwrócenie się od Kancelarii Prezydenta i całkowite podporządkowanie prezesowi partii rządzącej.

 

 

Wygrywa dwóch czy tylko jeden?

 

Wydawałoby się, że w tym układzie korzystnie wypadnie Duda i Kaczyński, a to Szydło zostanie zgnębiona. Czy aby na pewno? Warto spojrzeć na inne cele Dudy – pozbycie się z ministerstw Antoniego Macierewicza, jego wielkiego wroga od kilku miesięcy i zastąpienie Waszczykowskiego Krzysztofem Szczerskim. To prawdziwy złoty interes dla Dudy, który nie tylko pozbyłby się obecnego szefa MON, ale także przejął jedno ministerstwo.

 

Jarosław Kaczyński zyskałby tylko stanowisko premiera i tyle. Co więcej, byłby na celowniku mediów jako ten na przegranej pozycji, bo z jego zaufany człowiek – Macierewicz – wyleciał ze stanowiska, a pod jego nosem swoje sprawki przez MSZ załatwia Duda. Ponadto, nie ma wątpliwości, że wskoczenie Kaczyńskiego na fotel premiera faktycznie odbije się na jego wizerunku. Bez wątpienia więc Duda jednym sprawnym ruchem wymierzonym w Szydło, upiec może kilka pieczeni na jednym ogniu.

Już nie tylko 500+. Rząd znów sypnie kasą! 300 zł na ucznia

Następne newsy »