Papież Franciszek zdradził swój wstydliwy SEKRET. "Bóg to zrozumie"

2017-11-08 12:54 Ciekawostki
komentarze ()
Papież Franciszek zdradził swój wstydliwy SEKRET.

Papież Franciszek zdradził swój wstydliwy SEKRET. "Bóg to zrozumie"

2017-11-08 12:54 Ciekawostki

80-letni papież Franciszek wzbudza entuzjazm wiernych, którzy widzą w nim nadzieję na bardziej otwarty Kościół. Wierni widzą w nim reprezentanta ubogich, który nie boi podejmować się ważnych i kontrowersyjnych tematów, wielokrotnie przemilczanych przez hierarchów. 

 

Papież Franciszek ujmuje swoich wiernych także swoją szczerością i otwartością. 80-letni papież Franciszek promieniuje energią i entuzjazmem podczas spotkań z wiernymi, jednak gdy przychodzi do modlitwy, staje się bardziej skupiony, zamyka oczy. Właśnie o tym stanie pewnego rodzaju medytacji postanowił się podzielić w wywiadzie z włoską stacją telewizyjną.

 

Szczery wywiad

 

W niedawnym wywiadzie ze stacją TV2000, papież Franciszek przyznał, że zdarza mu się zasypiać podczas modlitwy. Według Ojca Świętego nie ma nic złego w tym, że człowiek zasypia na modlitwie. Według niego, modlący się chrześcijanin powinien czuć się jak dziecko w ramionach ojca.

 

 

– W Piśmie Świętym jest fragment mówiący o tym, że podczas modlitwy powinniśmy się czuć jak dziecko w ramionach ojca. Czy można sobie wyobrazić lepsze miejsce do spania? – żartuje papież Franciszek.

 

Papież jako przykład podał świętą Teresę, która mówiła, że Bóg lubi gdy zasypia się na modlitwie.

 

Mimo tego, że papież Franciszek ma już 80 lat, prowadzi on bardzo aktywny tryb życia. Każdego dnia wstaje o godzinie 4 w nocy i kładzie się spać o 21.

Już nie tylko 500+. Rząd znów sypnie kasą! 300 zł na ucznia

Następne newsy »