Rewolucja w 500+. Morawiecki mówi o ZABRANIU...

2017-10-29 16:06 Finanse i Polityka
komentarze ()
Rewolucja w 500+. Morawiecki mówi o ZABRANIU...

Rewolucja w 500+. Morawiecki mówi o ZABRANIU...

2017-10-29 16:06 Finanse i Polityka

Słowa, które wypowiedział Mateusz Morawiecki podczas Debaty Wicepremierów 2017 w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie mogą zwiastować wielkie zmiany dla tysięcy polskich rodzin. W trakcie spotkania Morawieckiego i wicepremierów wszystkich polskich rządów po roku 1989 minister finansów został zapytany o program „Rodzina 500 plus”.

 

Temat sztandarowej obietnicy PiS poruszył Henryk Goryszewski, wicepremier w rządzie Hanny Suchockiej. Jego zdaniem, zasady przyznawania pieniędzy polskim rodzinom powinny ulec zmianom. Wicepremier chciałby odebrać rodzinom część kwoty przysługującej na drugie dziecko.

 

– W taki sposób, żeby mocniej akcentował wsparcie dla rodzin rzeczywiście wielodzietnych. (…) Zamiast 500 złotych miesięcznie na drugie dziecko przysługiwałoby 300 złotych, ale na trzecie już 700, a na czwarte nawet 1000 zł lub więcej – zaproponował Goryszewski.

 

 

Morawiecki nie mówi nie

 

Wicepremier rządu Suchockiej argumentował, że tego rodzaju podział byłby bardziej sprawiedliwy i lepiej dystrybuowałby środki do polskich rodzin. Minister finansów oraz rozwoju stwierdził, że „pewnie tak by się dało” i obiecał, że przedyskutuje tę kwestię w rozmowach z resztą rządu oraz innymi przedstawicielami Prawa i Sprawiedliwości.

 

Spotkanie wicepremierów prowadził Grzegorz W. Kołodko. W Debacie Wicepremierów 2017 udział wzięli także Marek Belka, Marek Borowski, Waldemar Pawlak, Janusz Piechociński i Janusz Steinhoff.

Już nie tylko 500+. Rząd znów sypnie kasą! 300 zł na ucznia

Następne newsy »