Tak mieszka Paweł Kukiz

2017-10-25 15:48 Finanse i Polityka
komentarze ()
Tak mieszka Paweł Kukiz

Tak mieszka Paweł Kukiz

2017-10-25 15:48 Finanse i Polityka

Polityk zameldowany jest w Łosiowie na Opolszczyźnie, gdzie postawił dom i na co dzień mieszka. Podczas pobytu w Warszawie Kukiz - tak jak inni parlamentarzyści - jest zakwaterowany w hotelu zwanym Domem Poselskim.

 

Na stronie Sejmu możemy poznać szczegółowe warunki, które należy spełnić, by liczyć na miejsce w hotelu dla parlamentarzystów.

 

- Zakwaterowanie w Domu Poselskim przysługuje posłom, którzy nie są zameldowani na pobyt stały w Warszawie i nie posiadają prawa do lokalu w tym mieście. Po rozpoczęciu kadencji Sejmu kluby i koła poselskie zgłaszają dyrektorowi Domu Poselskiego wnioski o zakwaterowanie poszczególnych posłów w ramach posiadanych parytetów. Rozdziału pokoi w Domu Poselskim dokonują kluby i koła, proporcjonalnie do liczby należących do nich posłów, którym przysługuje zakwaterowanie w tym obiekcie - czytamy w regulaminie.

 

Zdjęcie hotelowego pokoju umieszczone przez Kukiza na Facebooku udowadnia, że posłowie nie zawsze opływają w luksusy. Pomieszczenia, w którym zakwaterowani są parlamentarzyści, znacznie odbiegają bowiem od wyobrażenia o lokum najważniejszych osób w kraju.

 

 

Paweł Kukiz opisał wnętrze Domu Poselskiego ironicznie, ale z pewną dozą sympatii.

 

- To jest skansen! I ma to swój specyficzny uroknapisał przewodniczący ruchu Kukiz’15 na Facebooku.

 

Hotelowy pokój rzeczywiście prezentuje się nad wyraz skromnie. W pomieszczeniu nie znajduje się zbyt wiele mebli oraz udogodnień, a nietypowej całości dopełnia brązowa wzorzysta wykładzina.

Już nie tylko 500+. Rząd znów sypnie kasą! 300 zł na ucznia

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Już nie tylko 500+. Rząd znów sypnie kasą! 300 zł na ucznia
Następne newsy »