Nadchodzi III WOJNA ŚWIATOWA!? Przerażające słowa szefa niemieckiego MSZ

2017-10-14 12:49 Świat
komentarze ()
Nadchodzi III WOJNA ŚWIATOWA!? Przerażające słowa szefa niemieckiego MSZ

Nadchodzi III WOJNA ŚWIATOWA!? Przerażające słowa szefa niemieckiego MSZ

2017-10-14 12:49 Świat

Chociaż żyjemy obecnie w dosyć stabilnej sytuacji międzynarodowej, groźba wybuchu III wojny światowej nieustannie wisi na włosku. Szef niemieckiej dyplomacji otwarcie wypowiedział naprawdę przerażające słowa.

 

Niemiecki minister spraw zagranicznych Sigmar Gabriel wypowiedział się w piątek w sprawie ewentualnego wyjścia USA z porozumienia nuklearnego z Iranem. Jego zdaniem ta decyzja może mieć tragiczne konsekwencje dla całego świata.

 

Zdaniem Gabriela, jeśli Stany Zjednoczone zerwą porozumienie z Iranem, będzie to jednoznaczne z ponownym wszczęciem prac tego państwa nad bronią atomową. To zaś zostanie jednoznacznie odczytane przez Izrael jako zagrożenie. Tel Awiw mógłby wtedy zagrozić uderzeniem zbrojnym. W ten sposób rozpocząć mogłaby się III wojna światowa.

 

– Niektóre kraje mogą potraktować fiasko umowy z Iranem jak bodziec do przyspieszenia zabiegów o pozyskanie własnej broni atomowej – podkreślił Gabriel. – Powróciłaby groźba nowej wojny – zaznaczył.

 

 

Ponadto jednostronna decyzja o zerwaniu porozumienia nuklearnego przez USA miałaby wpływ nie tylko na obszar bliskiego wschodu. Oddziaływałoby to na cały świat, także na konflikt z Koreą Północną. Wówczas na pewno moglibyśmy mówić o kolejnej wojnie światowej.

 

– Jeżeli umowa z Iranem zostanie zerwana, można będzie pożegnać się z nadzieją na zawarcie umowy z Koreą Północną – zaznaczył Gabriel.

 

Donald Trump zapowiedział, że w piątek poinformuje o swojej decyzji w sprawie porozumienia nuklearnego z Iranem. Zdaniem prezydenta USA, Iran nie wywiązał się ze swoich zobowiązań związanych z porozumieniem. Po słowach Trumpa, dyplomacja Iranu zapowiedziała, że na zerwanie porozumienia to państwo zareaguje „miażdżąco”.

Już nie tylko 500+. Rząd znów sypnie kasą! 300 zł na ucznia

Następne newsy »