Szok w Brukseli. Kolejne państwo wyjdzie z Unii

2017-10-13 12:24 Świat
komentarze ()
Szok w Brukseli. Kolejne państwo wyjdzie z Unii

Szok w Brukseli. Kolejne państwo wyjdzie z Unii

2017-10-13 12:24 Świat

Kolejne państwo planuje opuścić Unie Europejską. Zapędy autorytarne UE widocznie przestały im pasować, a sytuacja z imigrantami wymknęła się spod kontroli. Bruksela na pewno będzie w szoku.

 

Jeszcze do niedawna każde państwo marzyło o tym, aby przystąpić do Unii i mieć z tego korzyści w postaci dotacji czy w otwartych granic. Dziś to się zmienia i powoli państwa, a w szczególności ludzie w nich żyjący myślą o tym, czy nie opuścić tego tonącego okrętu. Takim przykładem jest Wielka Brytania i jej Brexit czy Polska, która ma już na pieńku z UE.

 

 

Rząd Beaty Szydło udowodnił, że można się postawić unijnym politykom i trwać przy swoim np. w sprawie relokacji uchodźców czy reformy wymiaru sprawiedliwości . W ślad za Polską poszły Węgry. Czy to czas, aby kolejne państwo powiedziało „dość”? Mowa oczywiście o Czechach.

 

Nasi południowi sąsiedzi planują masowo oddawać głosy na antyunijną i antyimigrancką partię. Aż 10 proc. obywateli Republiki Czeskiej deklaruje oddanie głosu w zbliżających się wyborach na ugrupowanie Tomio Okamury, którego hasło brzmi: „Nie dla islamu, nie dla terrorystów”. Być może w najbliższym czasie dojdzie do „Czexitu”. Przy takim obrocie zachód ma się czego obawiać, ponieważ kolejne państwo może odwrócić się od UE.

Przerażająca choroba Franciszka. Stracił już płuco, okropne wiadomości

Następne newsy »