Mocna podwyżka zasiłku rodzinnego! Już od listopada

2017-10-12 11:52 Finanse i Polityka
komentarze ()
Mocna podwyżka zasiłku rodzinnego! Już od listopada

Mocna podwyżka zasiłku rodzinnego! Już od listopada

2017-10-12 11:52 Finanse i Polityka

Będą nowe stawki zasiłku rodzinnego. Zaczną obowiązywać od 1 listopada br. Polskie rodziny powinny niebawem odczuć wzrost ich wysokości. To, ile i czy w ogóle dostaniemy od państwa pieniądze, zależy jednak od tego, czy mieścimy się w stosownych progach finansowych, a ich wysokość zależy m.in. od wieku dzieci.

 

Aby otrzymać zasiłek w pełnej wysokości, należy zadeklarować przychód wynoszący maksymalnie 674 zł na osobę w rodzinie, a w przypadku dziecka niepełnosprawnego – 764 zł. Po przekroczeniu wspomnianych stawek obowiązuje zasada „złotówka za złotówkę”, polegająca na obniżaniu zasiłku proporcjonalnie do dochodu. Warto dodać, że wspomniane świadczenie jest przyznawane niezależnie od 500 plus, będącego sztandarowym programem rządzących.

 

Zasiłek rodzinny dotyczy wszystkich dzieci, a jego wysokość zależy od ich wieku. Wysokość świadczenia dla dzieci w grupie wiekowej 0-5 lat wyniesie 95 zł, natomiast w przypadku dzieci w wieku 5-18 lat – 124 zł. Zasiłek rodzinny przysługuje także dzieciom do 24. roku życia, jednak warunkiem jego otrzymania jest kontynuacja nauki przez dziecko. Jeśli jego rodzic lub opiekun prawny przedstawi stosowne dokumenty, otrzyma miesięczny zasiłek w wysokości 135 złotych.

 

 

Prawo do zasiłku wygasa również w sytuacji, gdy dziecko weźmie ślub, jest umieszczone w instytucji zapewniającej całodobowe utrzymanie (np. dom dziecka, zakład karny) lub gdy pełnoletnie dziecko spełniające kryteria jest uprawnione do zasiłku rodzinnego na własne dziecko.

 

Jak polityka socjalna PiS wpłynie na budżet państwa? Opinie ekspertów są podzielone, ale jedno jest pewne – większość wyborców popiera prorodzinne działania partii rządzącej.

Już nie tylko 500+. Rząd znów sypnie kasą! 300 zł na ucznia

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Już nie tylko 500+. Rząd znów sypnie kasą! 300 zł na ucznia
Następne newsy »