Nigeryjczyk siał terror w Zgierzu. To co robił budzi przerażenie

2017-10-11 12:22 Kraj
komentarze ()
Nigeryjczyk siał terror w Zgierzu. To co robił budzi przerażenie

Nigeryjczyk siał terror w Zgierzu. To co robił budzi przerażenie

2017-10-11 12:22 Kraj

Oskarżony o uporczywe nękanie kobiet Nigeryjczyk przebywa obecnie w areszcie. Za postawione zarzuty grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Pracownice jednego ze zgierskich urzędów wreszcie mogą spać spokojnie.

 

38-letni mężczyzna został aresztowany na wniosek łódzkiej prokuratury. Zarzucono mu uporczywe nękanie kilku kobiet, a także stosowanie wobec nich gróźb karalnych. Oskarżony niejednokrotnie groził jednej z prześladowanych kobiet śmiercią, a także nachodził ją w pracy.

 

Ofiara jest pracownicą jednego ze zgierskich urzędów. Zarówno ona, jak i kilka jej koleżanek doznawało nieprzyjemności ze strony obywatela Nigerii. Mężczyzna nachodził je w pracy, a także poza nią, wysyłał im również obelżywe wiadomości, w których powtarzały się groźby zrobienia im krzywdy.

 

 

Nie tylko one bały się o swoje życie – jedna z sąsiadek 38-latka również stała się obiektem jego „zainteresowania”. Nigeryjczyk jeszcze w kwietniu groził jej nożem, a także publicznie wyzywał. Zachowanie oskarżonego wzbudziło wątpliwości sądu co do jego poczytalności, dlatego wniesiono o dodatkową obserwację sądowo-psychiatryczną mężczyzny. Istnieje podejrzenie, że pozostawiony na wolności będzie próbował dokonać zabójstwa.

Już nie tylko 500+. Rząd znów sypnie kasą! 300 zł na ucznia

Następne newsy »