To KONIEC picia alkoholu pod chmurką. Szalone reformy PiS

2017-10-06 16:09 Finanse i Polityka
komentarze ()
To KONIEC picia alkoholu pod chmurką. Szalone reformy PiS

To KONIEC picia alkoholu pod chmurką. Szalone reformy PiS

2017-10-06 16:09 Finanse i Polityka

Ta reforma ma szanse wyjątkowo skutecznie zniechęcić Polaków do głosowania na PiS. Dotyczy bowiem praktyki, której dopuszcza się niemal każdy, kto nie zdecydował się na abstynencję. 

 

Do tej pory temat spożywania alkoholu w miejscach publicznych powodował liczne spory. Definicja terenu, na którym można było pić trunki, okazywała się być bardzo mętna. Najgłośniejsza tego typu sprawa dotyczyła schodów na Bulwarze Flotylli Wiślanej w Warszawie.

 

Dotychczas w prawie przewidziany był wykaz niektórych miejsc, w których niewolno spożywać alkoholu. Teraz, za sprawą projektu Ministerstwa Zdrowia, spożywanie alkoholu w miejscach publicznych będzie całkowicie nielegalne a spisane zostaną jedynie wyjątki od tej reguły tj. restrykcyjnie określone obszary na imprezach masowych.

 

 

Te rozwiązania prawne to niejedyny sposób, w jaki PiS chce walczyć z alkoholizmem. Ministerstwo Zdrowia pracuje również nad przepisami, które ograniczą możliwość reklamowania trunków.

 

– Konieczność wprowadzenia skutecznych działań mających na celu zmniejszenia spożycia alkoholu wynika z wielkości spożycia napojów alkoholowych w Rzeczypospolitej Polskiej, przewyższającej średnią wielkość spożycia alkoholu w krajach Unii Europejskiej. Z szacunków Światowej Organizacji Zdrowia wynika, że wielkość spożycia napojów alkoholowych w Polsce będzie rosła – czytamy w jednym z komunikatów Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

 

Reforma autorstwa Prawa i Sprawiedliwości już teraz wzbudza liczne kontrowersje. Ogromna część Polaków nie wyobraża sobie wejścia w życie takich zakazów.

Już nie tylko 500+. Rząd znów sypnie kasą! 300 zł na ucznia

Następne newsy »