Opozycja w szoku, ustawa o dostępie do broni przeszła dalej!

2017-09-29 15:07 Finanse i Polityka
komentarze ()
Opozycja w szoku, ustawa o dostępie do broni przeszła dalej!

Opozycja w szoku, ustawa o dostępie do broni przeszła dalej!

2017-09-29 15:07 Finanse i Polityka

Sejm głosami PiS i Kukiz'15 skierował do dalszych prac projekt o dostępie do broni palnej. Przeciwko byli posłowie PO i Nowoczesnej. 15 osób wstrzymało się od głosu.


Projekt Kukiz'15 porządkujący i trochę liberalizujący przepisy dotyczące wydawania pozwoleń na broń został skierowany do dalszych prac w komisji.

 

Sejm, głosami PiS i Kukiz’15 odrzucił wniosek Nowoczesnej o odrzuceniu projektu w pierwszym czytaniu.

 

Posłowie Nowoczesnej i PO zarzucali wnioskodawcom, że chcą uzbroić Polaków i „skąpać Polskę we krwi. Przeciwnie mówili zarówno wnioskodawcy, jak i niezrzeszeni zwolennicy projektu.

 

- Chcecie zrobić z Polski Dziki Zachód, chcecie, żeby Polak strzelał do Polaka. Każdy, kto zagłosuje za tą ustawą, sprowadzi ogromne zagrożenie nie tylko na zwykłych obywateli, ale również na was - grzmiał z mównicy poseł Nowoczesnej Paweł Kobyliński.

 

 

- Każdy odpowiedzialny polityk i każdy rodzic, zagłosuje za odrzuceniem tej ustawy. Polacy nie chcą broni - stwierdził Sławomir Nitras z PO.

 

Przeciwko takim głosom wypowiedział się niezrzeszony poseł Robert Winnicki. Podkreślił on, że Polacy są narodem rozbrojonym i nieprzeszkolonym wojskowo.

 

Przypomniał także statystyki, zgodnie z którymi w Finlandii na 100 mieszkańców przypada 45 sztuk broni, w Szwecji i Norwegii - 31, w Niemczech - 30 sztuk broni, w Czechach - 16 sztuk, a w Polsce - jak podkreślił - na 100 mieszkańców przypada 1,3 sztuki broni.

 

- Ta ustawa niczego nie liberalizuje, ta ustawa wprowadza porządek i likwiduje uznaniowość, z którą dzisiaj mamy do czynienia. Stwórzmy dobrą, nowoczesną, europejską ustawę, która pozwoli Polakom, w kwestii do broni, znaleźć się na poziomie średniej europejskiej - tłumaczył przedstawiciel wnioskodawców Bartosz Józwiak, poseł Kukiz'15.

Lidl przebije magiczną granicę. Zapłacą kasjerom ponad 4 000 zł miesięcznie

Następne newsy »