Niewiarygodne! Naukowcy odkryli roślinę, która w 16h zabija 98% komórek rakowych

2017-09-27 11:41 Kraj
komentarze ()
Niewiarygodne! Naukowcy odkryli roślinę, która w 16h zabija 98% komórek rakowych

Niewiarygodne! Naukowcy odkryli roślinę, która w 16h zabija 98% komórek rakowych

2017-09-27 11:41 Kraj

Od lat wielu naukowców poszukuje skutecznego leku na raka. Te, które znamy, mają niepewną skuteczność i zawsze niosą za sobą poważne skutki uboczne. Dlatego odnalezienie leku, który ostatecznie rozwiąże problem raka, jest tak ważnym i znaczącym odkryciem.

 

Jak wykazali onkolodzy i bioinżynierowie z Uniwersytetu w Waszyngtonie, istnieje lek, który potrafi zniszczyć nawet 98% komórek rakowych w zarażonym organizmie. Co ciekawe – stosowanie leku nie niesie skutków ubocznych dla całego organizmu.

 

Najciekawsze jest jednak to, że terapia nie zajmuje miesięcy i lat. Do zniszczenia niemal wszystkich komórek rakowych w organizmie wystarczy 16 godzin.

 

Za tak wysoce efektywne leczenie raka odpowiada artemisia ánnua, czyli bylica roczna, lub inaczej piołun jednoroczny. Według badań, artemizynina, substancja zawarta w roślinie, skutecznie potrafi ograniczyć reprodukcyjny wzrost komórek raka i niszczyć ich nawet do 98%.

 

 

Dotąd lek stosowany był do walki z malarią. Skutecznie też zwalczał wiele pasożytów, zwłaszcza tych, które uodporniły się na najczęściej używaną przeciwko nim chininę.

 

Substancja użyta sama działa wprawdzie ze skutecznością „zaledwie” 28%. Jeśli jednak połączy się ją z żelazem, wówczas jej skuteczność wzrasta do 98%. Połączenie przetestowano już na szczurach, u których stwierdzono całkowite wyleczenie raka.

 

Jak podkreśla prowadzący badania Tomikasu Sasaki, profesor chemii na Uniwersytecie Waszyngtońskim lek działa, jak „trafienie bombą w samo epicentrum komórki nowotworowej”.

 

– Trudno w to uwierzyć, ale piołun faktycznie pomaga pozbyć się raka najszybciej i zapobiec nawrotom – dodał Sasaki.

Lidl przebije magiczną granicę. Zapłacą kasjerom ponad 4 000 zł miesięcznie

Następne newsy »