To koniec! Angela Merkel zmieni politykę wobec Polski

2017-09-26 12:30 Świat
komentarze ()
To koniec! Angela Merkel zmieni politykę wobec Polski

To koniec! Angela Merkel zmieni politykę wobec Polski

2017-09-26 12:30 Świat

Obecny stan relacji polsko-niemieckich pozostawia wiele do życzenia. Zwycięstwo Angeli Merkel w wyborach do Bundestagu ucieszyło większość opcji politycznych w naszym kraju, jednak zdaniem niektórych ekspertów to nie jest dobra wiadomość dla polskiego rządu.

 

– Chociaż bardzo życzyłabym sobie, by relacje i stosunki z Polską, która jest naszym sąsiadem, były bardzo dobre, a zawsze będę miała na względzie wagę tych relacji, nie możemy po prostu trzymać języka za zębami i nie mówić nic, by zachować pokój i spokój – stwierdziła pod koniec sierpnia Angela Merkel.

 

I to na te słowa właśnie powołuje się prof. Anna Wolff-Powęska, analizując powyborczą sytuację relacji polsko-niemieckich. Jej zdaniem bowiem ze strony Niemiec należy się spodziewać zmiany polityki.

 

 

–  Angela Merkel uznała, że dłużej nie można trzymać języka za zębami, gdy Polska łamie praworządność. Po wyborach może oczekiwać od nas konkretó– twierdzi Wolff-Powęska.

 

Co ma na myśli, mówiąc o konkretach, których oczekiwać będzie od nas Merkel? Jej zdaniem chodzi przede wszystkim o rezygnację z postulatów związanych z żądaniem reparacji 72 lata po wojnie. Jak zauważa ekspertka, wiele osób w Niemczech twierdzi, że „polski rząd zwariował”. Współpraca bowiem dobrze układa się na każdym polu, zaś kwestia odszkodowań za II wojnę światową wygląda, jak próba odwrócenia uwagi od łamania prawa i sankcji, które grożą Polsce ze strony Unii Europejskiej.

Lidl przebije magiczną granicę. Zapłacą kasjerom ponad 4 000 zł miesięcznie

Następne newsy »