Giertych chce to stanowisko w Sejmie. PiS będzie wściekły

2017-09-23 14:56 Finanse i Polityka
komentarze ()
Giertych chce to stanowisko w Sejmie. PiS będzie wściekły

Giertych chce to stanowisko w Sejmie. PiS będzie wściekły

2017-09-23 14:56 Finanse i Polityka

Jeśli Giertychowi się uda, na pewno nie będzie się to podobało partii rządzącej.

 

Roman Giertych jest byłym ministrem edukacji narodowej i wicepremierem. Stanowiska te piastował w czasie pierwszych rządów PiS w latach 2005-2007.

 

Był wtedy szefem Ligi Polskich Rodzin, partii o profilu narodowym, z którą koalicję stworzył PiS. Po rozpadzie rządu Jarosława Kaczyńskiego stał się jego zaciekłym wrogiem.

 

- Mam jedno marzenie: chciałbym zobaczyć, jak spadają z tych pomników. Cały ten PiS. I nie jestem w tym odosobniony. Jak będzie katastrofa - a będzie - chciałbym ją oglądać z bliska - stwierdził Giertych.

 

 

Równocześnie przyznał, że chciałby zostać szefem komisji śledczej ds. działania rządu Beaty Szydło w latach 2015-19. Uważa, że świetnie by się do tego nadawał.

 

W wywiadzie, którego niedawno udzielił, były wicepremier opisywał między innymi kulisy rządów PiS-u w latach 2005-2007. Jego zdaniem Kaczyński jest władcą autorytarnym i taki ustrój chciałby zaprowadzić w Polsce.

 

- To kulturalny pan, który potrafi zastraszyć. Nie lubi ludzi, którzy mu się przeciwstawiają. Dlatego uważam, że rozłam między nim a Dudą jest trwały. Jarek nie wybacza. Prezydent musiałby na kolanach przynieść ustawę identyczną jak tamta i podać ją w zębach - podkreśla Giertych.

 

Jak mówi, Kaczyńskiemu zależy tylko na władzy. On sam nie ma żadnych poglądów. Podąża tylko za nastrojami społecznymi.

 

- Świetnie wyczuwa nastroje Polaków. Rozpoznaje, co jest w danym momencie falą wznoszącą, i próbuje na nią wskoczyć - wyjaśnia były szef LPR.

Lidl przebije magiczną granicę. Zapłacą kasjerom ponad 4 000 zł miesięcznie

Następne newsy »