Sensacja! PiS wprowadza do szkół przedmiot, którego nikt się nie spodziewał

2017-09-22 17:41 Kraj
komentarze ()
Sensacja! PiS wprowadza do szkół przedmiot, którego nikt się nie spodziewał

Sensacja! PiS wprowadza do szkół przedmiot, którego nikt się nie spodziewał

2017-09-22 17:41 Kraj

Tego ruchu Ministerstwa Edukacji Narodowej nie spodziewał się dosłownie nikt. Ogłoszenie, że w polskich szkołach będzie wprowadzony ten przedmiot, wywołało konsternację. Wszyscy potrzebowali kilku chwil, by zrozumieć, co się właściwie stało.

 

Taka była reakcja Polaków na to, że do polskich szkół wprowadzone zostaną lekcje… prokreacji. To kolejny pomysł ministerstwa edukacji, które w ten sposób chce krzewić wśród młodzieży wiedzę na temat bezpiecznego seksu. Wiadomo już, że lekcje te będą prowadzone w ramach Narodowego Programu Zdrowia. O sprawie nie poinformowało jednak MEN, a dziennikarka TOK FM, Anna Gmiterek-Zabłocka.

 

– Oprócz lekcji WDŻ, w szkołach mają być też dodatkowe zajęcia dot. prokreacji, by przeciwdziałać tendencji odkładania prokreacji – podaje dziennikarka.

 

 

Już wiadomo, że konkurs na edukowanie młodzieży wygrała firma Lechaa Consulting z Lublina, która za swoje usługi zgarnęła już 9,5 mln złotych. Jak będą wyglądać lekcje i czego nauczą się na nich dzieci? Tego jeszcze nie wiadomo, ponieważ Lechaa Consulting nie zamierza w tej sprawie się wypowiadać. Według przecieków, które pojawiły się w związku ze sprawą, wiadomo tylko, że lekcje potrwają 35-40 godzin, a dzieci będą na nich zachęcane do rodzicielstwa przed 35 rokiem życia.

 

W internecie wybuchły salwy śmiechu, kiedy gruchnęła informacja o lekcjach prokreacji. Jak podają internauci, dzieci będą teraz specjalnie programowane, by rodzić w przyszłości jak najwięcej. W sprawie głos zabrała nawet Wanda Nowicka, była marszałek Sejmu i była szefowa Federacji na rzecz Praw Kobiet i Planowania Rodziny, która ostro potępiła pomysł MEN.

 

– To po co dziewczynkom szkoła? Niech rodzą jak najwcześniej. Tak jest w wielu krajach Azji i Afryki. Ciemnota i ideologia przeciw kobietom w Polsce coraz większa – skrytykowała Nowicka.

Lidl przebije magiczną granicę. Zapłacą kasjerom ponad 4 000 zł miesięcznie

Następne newsy »