Zatonęła łódź z migrantami. Ponad 100 zaginionych

2017-09-21 19:13 Świat
komentarze ()
Zatonęła łódź z migrantami. Ponad 100 zaginionych

Zatonęła łódź z migrantami. Ponad 100 zaginionych

2017-09-21 19:13 Świat

- Do zatonięcia łodzi doszło na wysokości miasta Sabrata, leżącego na zachód od Trypolisu - informuje rzecznik libijskiej marynarki wojennej, gen. Ajub Kasem.

 

Według generała siedmiu ocalałych trzy dni spędziło w wodzie, oczekując na przybycie ratowników. Nie przekazano więcej szczegółów na temat przyczyn i okoliczności tragedii.

 

Sabrata stanowi punkt wyjazdowy dla wielu migrantów, którzy usiłują morzem przedostać się do Europy. Jednocześnie od niedzieli toczą się tam walki między rywalizującymi ze sobą grupami zbrojnymi.

 

 

W zeszłym tygodniu libijska straż przybrzeżna zawróciła na ląd ponad 3 tys. migrantów płynących na Stary Kontynent. Z kolei dodatkowe 2 tys. osób dotarło do wybrzeży Włoch.

 

Liczby te pokazują, że szlak migracyjny z Libii do Włoch, mimo wysiłków władz obu państw, nie jest zamknięty, choć ruch migracyjny na tej drodze znacząco zmalał.

 

Według AFP od połowy lipca do Włoch dotarło 6,5 tys. uchodźców - stanowi to zaledwie 15 proc. w porównaniu do danych, które rejestrowano w analogicznym okresie w latach 2014-2016.

Lidl przebije magiczną granicę. Zapłacą kasjerom ponad 4 000 zł miesięcznie

Następne newsy »