Wałęsa usłyszy zarzuty. IPN ma na niego haka

2017-09-21 17:34 Finanse i Polityka
komentarze ()
Wałęsa usłyszy zarzuty. IPN ma na niego haka

Wałęsa usłyszy zarzuty. IPN ma na niego haka

2017-09-21 17:34 Finanse i Polityka

Instytut Pamięci Narodowej już uznał, że podpisanie przez Lecha Wałęsę dokumentów dotyczących współpracy z SB to fakt. Instytut nie zamierza jednak poprzestać tylko na tym. Wiadomo już, że poważne problemy Wałęsy dopiero się zaczynają.

 

Instytut w porozumieniu z prokuraturą postanowił oskarżyć Wałęsę o nieprawdziwe zeznania. Chodzi o te, które złożył przed Oddziałową Komisją Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu w Białymstoku. Podczas przesłuchania w sprawie dokumentów TW „Bolka”, które znaleziono w domu Czesława Kiszczaka, Wałęsa wielokrotnie zaprzeczał, że to on je podpisał.

 

To jednak nie wszystko, ponieważ IPN doszukuje się nieprawdziwych zeznań byłego prezydenta także w innej sprawie. Chodzi o słowa Wałęsy, które padły podczas batalii sądowej z Krzysztofem Wyszkowskim. Ten były członek opozycji antykomunistycznej zarzucał Wałęsie płatną współpracę z SB. Sprawa jest w toku, a kolejna rozprawa Wyszkowski-Wałęsa czeka nas 10 października.

 

 

Choć IPN próbuje na każdy sposób dobrać się do Wałęsy, były lider Solidarności twardo zaprzecza, by kiedykolwiek był związany z SB. Wciąż przekonuje, że „nigdy nie był po tamtej stronie, nie opowie się za kłamstwem”. Dążenia IPN i prokuratury spotykają się natomiast z ostrą krytyką opozycji, która zarzuca rządowi PiS, że sam zleca państwowym organom zniszczenie wizerunku Wałęsy.

Lidl przebije magiczną granicę. Zapłacą kasjerom ponad 4 000 zł miesięcznie

Następne newsy »