Nieznany napastnik zaatakował szkołę! 25 osób w szpitalu

2017-09-21 17:32 Kraj
komentarze ()
Nieznany napastnik zaatakował szkołę! 25 osób w szpitalu

Nieznany napastnik zaatakował szkołę! 25 osób w szpitalu

2017-09-21 17:32 Kraj

Tego nie spodziewał się nikt. Nagle trzeba było przeprowadzić ewakuację całej placówki, ponieważ nieznany napastnik zaatakował szkołę. Na skutek jego działania 25 osób trafiło do szpitala. Policja podaje, że ofiar może być jeszcze więcej.

 

Do zdarzenia doszło w Zgorzelcu. W tamtejszym Zespole Szkół Zawodowych dotąd niezidentyfikowany agresor rozpylił żrący gaz, najprawdopodobniej pieprzowy. Uskarżający się na duszności uczniowie i nauczyciele wszczęli alarm.

 

 

Na miejscu zjawiła się policja, straż pożarna i karetka pogotowia. Jak się okazało, aż 25 osób potrzebowało przewiezienia do szpitala. Poszkodowani uskarżali się na poważne duszności, łzawienie i ból oczu oraz piekące gardło. Ewakuowano w sumie 140 osób. Nie wiadomo czy jeszcze ktoś z ewakuowanych nie trafi do szpitala.

 

Po wyprowadzeniu na zewnątrz uczniów i nauczycieli policjanci przeczesali teren. Okazało się, że ktoś w koszu na śmieci podłożył puszkę z gazem pieprzowym. Ta była już całkowicie pusta, co oznacza, że cały gaz zdążył się ulotnić. Na razie nie wiadomo kto przeprowadził atak i dlaczego. Funkcjonariusze będą teraz badać szkolny monitoring.

Lidl przebije magiczną granicę. Zapłacą kasjerom ponad 4 000 zł miesięcznie

Następne newsy »