To już nie są żarty! Macierewicz o ćwiczeniach z bronią nuklearną

2017-09-20 15:36 Finanse i Polityka
komentarze ()
To już nie są żarty! Macierewicz o ćwiczeniach z bronią nuklearną

To już nie są żarty! Macierewicz o ćwiczeniach z bronią nuklearną

2017-09-20 15:36 Finanse i Polityka

Antoni Macierewicz znany jest nie tylko ze swojego ekscentrycznego stylu bycia, ale także z płomiennej nienawiści do Rosji. W Moskwie szef polskiego MON widzi wszelkie zło. Potwierdził to ostatnio, kiedy zaczął mówić o ćwiczeniach z bronią nuklearną.

 

Macierewiczowi chodziło oczywiście o ćwiczenia wojskowe Białorusi i Rosji o nazwie Zapad 2017. Prowadzone od lat ćwiczenia zawsze odbywają się w połowie września i są nie tylko próbą militarnej siły, ale także prowokacją pokazującą rosyjskie muskuły całemu światu. Jak ostrzegł szef MON, tegoroczne manewry są jednak wyjątkowo agresywne.

 

Udział w nich brać ma trochę ponad 12 tys. żołnierzy i 700 jednostek sprzętu wojskowego. Tak wynika jednak z oficjalnych danych. Jak podaje bowiem wywiad Ukrainy, samych żołnierzy jest co najmniej dziesięć razy tyle – „stanem na 19 września realna liczba zaangażowanych we wszystkie przedsięwzięcia w ramach manewrów Zapad 2017 oceniana jest na 120 tysięcy osób i 10 tysięcy sztuk sprzętu bojowego”.

 

 

Żeby tego było mało, z informacji Macierewicza wynika, że Zapad 2017 wcale nie skończy się w środę 20 września, jak wcześniej planowano. Szef MON podał, że manewry mają potrwać jeszcze kilka dni, a zwieńczeniem ich mają być „ćwiczenia z bronią nuklearną”.

 

– Ćwiczenia Zapad 2017 są nie tylko największe, ale i najbardziej agresywne i wielofunkcyjne ze wszystkich rosyjskich ćwiczeń ostatnich 30 lat. Chciałbym zwrócić uwagę, że te manewry nie kończą się jutro, tylko będą kontynuowane z ćwiczeniem użycia broni nuklearnej, co nie zostało wpisane do programu ćwiczeń – ostrzega minister.

Lidl przebije magiczną granicę. Zapłacą kasjerom ponad 4 000 zł miesięcznie

Następne newsy »